Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Biurowa codzienność

Biurowa codzienność
Zobacz więcej zdjęć »
Praca w pozycji siedzącej wiąże się z różnego rodzaju dolegliwościami. W połączeniu ze stresem i złymi nawykami żywieniowymi, może spowodować groźne konsekwencje zdrowotne.

Firmy, opierając swoją strukturę na pracownikach biurowych, liczą przede wszystkim na ich efektywność. Ta natomiast zależna jest głównie od panujących w pracy warunków.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

 

W wirze pracy

Praca w biurze związana jest z wielogodzinnym siedzeniem w jednej pozycji. Przekładanie nogi na nogę, próba znalezienia optymalnego ułożenia może w rezultacie wywołać ból kręgosłupa, a w przyszłości doprowadzić do stałych zmian zwyrodnieniowych. Niewłaściwa postawa sprawia, że człowiek staje się senny i zmęczony, co dodatkowo wpływa na obniżenie efektywności. Na domiar złego praca biurowa często związana jest z fatalnymi nawykami żywieniowymi. Nieregularne podjadanie między spotkaniami biznesowymi oraz telefonami klientów, szybki lunch w firmowej kawiarni czy zamawianie jedzenia z pobliskiego baru fast food to codzienna praktyka pracowników niejednego biura. Warto pamiętać, że tkanka tłuszczowa wpływa negatywnie nie tylko na wygląd i samopoczucie, ale przede wszystkim na układ sercowo-naczyniowy i metabolizm organizmu. Taka kilkunastomiesięczna „dieta" może zakończyć się, w najlepszym wypadku, koniecznością wymiany całej garderoby. Istotną kwestią podczas całego dnia w pracy są przerwy. Pierwsze śniadanie czy lunch to doskonała okazja, by wyjść zza biurka, rozprostować nogi oraz odpocząć od monitora komputera. Tym bardziej, że pozycja siedząca zwiększa ryzyko wystąpienia nadciśnienia nawet 1,5- krotnie.

 Walka ze złymi nawykami

Otyłość, spowodowana nieprawidłowym odżywianiem, może doprowadzić do miażdżycy lub zawału. Dolegliwości te są także bezpośrednim następstwem utrzymującego się napięcia. W sytuacjach stresowych, aż o 30% może zwiększyć się ryzyko wystąpienia zawału. Dlatego tak ważny jest ruch, dzięki któremu można utrzymać prawidłowe krążenie krwi oraz uniknąć pogłębiania się tak zwanych chorób zawodowych. Nawet tak niewielki wysiłek, jak spacer po schodach podnosi ciśnienie krwi, co doskonale wpływa na serce. Oprócz tego ważne są regularne wizyty u lekarza - Nadmiar pracy nie może być powodem zaniedbania profilaktyki - mówi Bogusław Bosak, lekarz TELE EKG Polska - Dziś jednak można w równie skuteczny sposób zadbać o zdrowie korzystając z usług telemedycyny. Zapobieganie jest tym bardziej wskazane u młodych osób, wśród których coraz częściej pojawiają się problemy związane z układem sercowo-naczyniowym. Receptą na lepsze samopoczucie jest zdrowe odżywianie się. Pracując w biurze trzeba zwrócić uwagę na codzienną dietę, minerały oraz witaminy, zawarte nie tylko w owocach i warzywach, ale również w ciemnym pieczywie, rybach czy bakaliach. W sposób trwały powinno się ograniczać spożywanie napojów gazowanych, kawy, fast food, a także cukrów.
TELE EKG Polska wprowadziła program Chronimy Serca Internautów skierowany do osób, które prowadzą siedzący tryb życia, pracują przy komputerze, niezdrowo się odżywiają i mają stresującą pracę.

Więcej na www.teleekgpolska.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kafito.pl
http://www.kafito.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »