Gospodarka » Maszyny

bizhub PRO C6500 zainstalowany w drukarni Antena

bizhub PRO C6500 zainstalowany w drukarni Antena
Zobacz więcej zdjęć »
Drukarnia Antena z Chwaszczyna koło Gdyni zakończyła wdrożenie systemu Konica Minolta, przeznaczonego do cyfrowej produkcji poligraficznej.

Konica Minolta sfinalizowała instalację maszyny produkcyjnej do druku kolorowego bizhub PRO C6500 w drukarni Antena na Pomorzu. Przed zakupem systemu do druku cyfrowego, firma z Chwaszczyna koło Gdyni świadczyła szeroki wachlarz usług, obejmujący sitodruk, druk offsetowy i produkcję opakowań kartonowych.

Klienci drukarni coraz częściej wymagali jednak krótkich terminów realizacji zleceń oraz zgłaszali zapotrzebowanie na druk średnio i niskonakładowy. Inwestycja w wysokowydajny system, umożliwiający korzystanie z opcji "druku na żądanie" to odpowiedź właściciela na te oczekiwania rynkowe. Wybór padł na oferowane przez Konica Minolta urządzenie bizhub PRO C6500 z zewnętrznym, bardzo rozbudowanym kontrolerem Creo. Maszyna została także wyposażona w dodatkowe kasety na papier z opcją suszenia, finiszer foldujący z post inserterem i densytometr X Rite.

"W końcowej fazie wdrożenia właściciel firmy Antena, pan Leszek Tybuś rozpatrywał oferty trzech producentów. Na decyzję o wyborze systemu Konica Minolta wpłynęła przede wszystkim jakość druku, oferowanego przez bizhub PRO C6500. Istotny był brak efektu "świecenia" oraz osiąganie wysokiej jakości druku na bardzo różnych podłożach. Ważny element stanowił także szybki RIP z impozycją i wieloma opcjami umożliwiającymi zarządzania barwą, w który wyposażona jest maszyna", mówi Andrzej Ćwikliński z delegatury Konica Minolta Business Solutions Polska w Gdańsku. 

Instalacji systemu bizhub PRO C6500 w firmie Antena towarzyszyło podpisanie Kontraktu Obsługi Technicznej pomiędzy Konica Minolta a klientem. Obejmuje on system zdalnej diagnostyki serwisowej CSRC, umożliwiający monitorowanie stanu technicznego systemu i zapewniający ciągłość jego pracy. "Bardzo długo obserwowałem sytuację na rynku druku cyfrowego", mówi Leszek Tybuś, właściciel drukarni Antena. "Przez pewien czas zlecałem prace niskonakładowe innym drukarniom. Dzięki temu dowiedziałem się, jakie są mocne i słabe strony wielu urządzeń. Potrafiłem szczegółowo sprecyzować nasze oczekiwania nie tylko wobec maszyny produkcyjnej, ale również wobec usług serwisowych, świadczonych przez jej dostawcę. Pozytywna  opinia  innych  użytkowników urządzeń Konica Minolta oraz wyspecjalizowany serwis z siedzibą w Gdańsku miały dla mnie równie duże znaczenie, jak osiągi oferowanych przez tę firmę maszyn."Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »