Technologie » Komputery
Biznes Wymaga wiedzy, czyli o monitoringu IT w przedsiębiorstwach
Coraz więcej firm na rynku zdaje sobie sprawę, że monitoring IT ma znaczący wpływ na utrzymanie wysokiej dostępności produkcji lub sprzedaży usług.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W przypadku firm, których działalność opiera się na sprzedaży towarów on-line, pewność, że proces obsługi zamówień spływających od klientów odbywa się bez zakłóceń jest kluczowa. Nowoczesny monitoring IT daje możliwość kontroli takiego procesu w czasie rzeczywistym. Objęcie kontrolą aplikacji pocztowej oraz czynników zewnętrznych, takich jak DNS, blacklisty czy obciążenie łącz internetowych, przekłada się na wysoką dostępność usługi poczty elektronicznej – podstawowego kanału komunikacji z klientem. Co więcej, ten sam system monitoringu jest również w stanie badać środowisko fizyczne mające wpływ na stan infrastruktury pocztowej. Równoczesne kontrolowanie np. systemów klimatyzacji przez ten sam system monitoringu przestaje być ciekawostką technologiczną stając się standardem świadczenia usług IT.
Proaktywna reakcja F5Wizard
System monitoringu F5Wizard posiada funkcjonalność, dzięki której z wyprzedzeniem reaguje na zmiany w infrastrukturze informatycznej klienta.
Dzięki możliwości konfiguracji poszczególnych parametrów oraz systemowi agentów zewnętrznych i wewnętrznych, F5Wizard prognozuje i przewiduje zagrożenie nadmiernego przeciążenia kontrolowanego systemu u klienta.
Jak to działa?
W przypadku, w którym następuje niebezpieczeństwo niewydolności serwerów fizycznych lub maszyn wirtualnych spowodowane zbyt dużym ruchem, np. gwałtownie zwiększającą się liczbą transakcji zakupowych, właściwie skonfigurowany monitoring F5Wizard autonomicznie podejmuje decyzję o dodaniu kolejnych maszyn.
Dzięki proaktywnemu zwiększeniu zasobów system nie dopuszcza do sytuacji, w której monitorowana wydolność infrastruktury osiąga poziom krytyczny. Funkcjonalność ta doskonale sprawdza się w przypadku monitorowanych serwisów e-commerce, kiedy każda niedogodność odczuwana po stronie potencjalnego klienta ma wpływ na jego decyzję o dokonaniu zakupu poprzez wybrany serwis.
Automatyczna reakcja monitoringu F5Wizard zapobiega spowolnieniu lub uniemożliwieniu obsługi spływających zleceń. Autonomiczna i odpowiednio wczesna decyzja o dodaniu kolejnych zasobów do systemu powoduje, że proces sprzedaży przebiega w sposób niezakłócony. Ewentualne niedogodności mogące nastąpić w przypadku zbyt późnego podjęcia działań ze strony administratora systemu są wyeliminowane i całkowicie nieodczuwalne dla użytkowników dokonujących transakcji poprzez platformę sprzedażową.
- Jeden z naszych klientów, międzynarodowy serwis branży e-commerce, wykorzystuje system monitoringu F5Wizard do prognozowania obciążeń swoich serwerów – mówi Marcin Chlebowski, Dyrektor ds. Rozwoju w Eximo Project, firmie będącej producentem monitoringu. - Sezonowość ich asortymentu wymusza rozkładanie ruchu w serwisie sprzedażowym na kilkanaście, bądź kilkadziesiąt maszyn. Zawiaduje tym F5Wizard na bazie określonych parametrów, automatycznie uruchamiając kolejne zasoby, co bardzo istotne, zanim przeciążenie serwisu sprzedażowego stanie się zauważalne dla klienta dokonującego transakcji.
System monitoringu autonomicznie podejmuje decyzję, co więcej pozwala na reakcję na prognozowany problem w czasie wielokrotnie krótszym niż podjęcie, nawet natychmiastowe działań przez administratora systemu.
Monitoring umożliwia również precyzyjną identyfikację źródła problemu. W przypadku przedsiębiorstwa, którego działalność opiera się o system trzyzmianowy, każda przerwa w pracy linii produkcyjnej oznacza wymierne straty finansowe. Niezaplanowane przerwy w produkcji rzutują na cały łańcuch powiązanych ze sobą procesów, logistycznych i wytwórczych. Systematyczny monitoring baz danych odpowiedzialnych za działanie poszczególnych elementów procesu, a w konsekwencji wczesne wykrycie na przykład obszarów nadmiernej utylizacji zasobów pozwalają na wyeliminowanie przestojów w produkcji oraz zapobieganie im w przyszłości.
Nadesłał:
Eximo Project
|
Komentarze (0)