Rozrywka i wypoczynek » Sport

BMC prezentuje wszechstronne rowery szosowe Roadmachine X

BMC prezentuje wszechstronne rowery szosowe Roadmachine X
Zobacz więcej zdjęć »
Rowery szosowe BMC Roadmachine X to jedna z nowości w kolekcji szwajcarskiej marki BMC na rok 2019. Jak tłumaczy producent, nowe modele są wszechstronne – stworzono je dla osób oczekujących wydajności w bardzo różnych warunkach terenowych.

Zgodnie z założeniami projektantów BMC, nowy Roadmachine X ma bardzo dobrze sprawdzać się zarówno na standardowych i bocznych drogach, jak i żwirowych trasach.

Nowy BMC Roadmachine X uzupełnia kolekcję rowerów Roadmachine. Ten wszechstronny model został stworzony dla tych, którzy kochają rowerowe przygody i eksplorację żwirowych tras, ale sprawdza się równie dobrze jako rower do codziennych dojazdów” – tłumaczy starszy manager ds. produktów szosowych w BMC Switzerland, Matt Otten.

Aby osiągnąć dużą wszechstronność, inżynierowie BMC wykorzystali m.in. swoją autorską technologię Tuned Compliance Concept.

Technologia TCC Endurance zapewnia odpowiednie ugięcie i kontrolę – zarówno na drodze, jak i na uboczu. W praktyce daje przewagę na najcięższych drogach, umożliwiając szybką i wiele wybaczającą jazdę, a także gwarantując optymalny stopień pionowego ugięcia” – dodaje Otten.

Wydajny i gotowy na przygody

Producent wskazuje, że atutami Roadmachine X są m.in. stabilna i wszechstronna geometria, niezawodne komponenty oraz zestaw kół all-road – w efekcie rower ma gwarantować wysoką wydajność i łatwe sterowanie na niemal każdym terenie. Co istotne, dzięki ukrytym mocowaniom dla bagażników i błotników oraz bezdętkowemu zestawowi kół all-road rower można bez problemu wykorzystywać np. przy dojazdach do pracy czy jeździe podczas dowolnych warunków pogodowych.

Jak zaznacza BMC, szerokie obręcze bezdętkowe oraz opony o szerokości 34 mm dają pewność i pozwalają na eksplorację w różnych warunkach. Długi przód z kolei zwiększa kontrolę, podczas gdy krótkie dolne rury tylnego trójkąta umożliwiają błyskawiczne przyspieszanie. W założeniu nowoczesna geometria ma łączyć w sobie stabilność na niepewnej nawierzchni oraz radość na wysokiej jakości asfalcie.

Komfort i kontrola

Z reguły rowery szosowe nie posiadają elementów aktywnego zawieszenia, ale nie oznacza to, że BMC odrzuca koncepcje zwiększania komfortu jazdy. Szwajcarska marka przygotowuje ramy w sposób głęboko przemyślany, by dana konstrukcja odpowiadała potrzebom użytkowników. Technologia TCC stosowana jest w celu osiągnięcia odpowiednich parametrów ugięcia pionowego oraz sztywności bocznej.

W Roadmachine X wykorzystano technologię TCC Endurance, czyli najbardziej zaawansowaną wersję Tuned Compliance Concept, autorskiej technologii BMC. Technologia ta odnosi się do kąta ugięcia – określone obszary ramy ruszają się w pionie według konkretnych schematów, gdy rama poddawana jest obciążeniom na tym poziomie. W efekcie ugięcie pionowe nie ma negatywnego wpływu na sztywność boczną. Jak wskazuje BMC, finalnym rezultatem jest idealna równowaga pomiędzy komfortem i wydajnością, a jazda jest jednocześnie prosta i wybacza błędy. Większy komfort i pełna kontrola mają pozwalać na wydajną jazdę w każdych warunkach. Podobny efekt przynosi także widelec wykonany z włókien węglowych klasy premium.

Funkcjonalny minimalizm

Rowery wyróżniają się również innymi dobrze przemyślanymi rozwiązaniami, w tym m.in. wewnętrznym prowadzeniem kabli, które idealnie komponuje się z czystym i minimalistycznym stylem szwajcarskiego designu. Z kolei hamulce w standardzie Flat-mount zapewniają większą trwałość, czystość, integrację i estetyczny wygląd. Producent podkreśla, że wszystko to daje w efekcie funkcjonalny oraz łatwy w obsłudze i serwisowaniu rower.

Nowe rowery BMC Roadmachine X są dostępne w sześciu różnych rozmiarach (47-61 cm).

BMC Roadmachine X – wyjdź i jedź! (prezentacja wideo):

https://youtu.be/Yf2npon494I

Oficjalny dystrybutor rowerów marki BMC w Polsce: https://bmc-switzerland.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tab2

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »