Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Bonarka partnerem i sceną 31. Festiwalu ULICA

Bonarka partnerem i sceną 31. Festiwalu ULICA
Zobacz więcej zdjęć »
Już na początku lipca sztuka uliczna opanuje Bonarkę. Wszystko za sprawą 31. edycji słynnego Między-narodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych ULICA. Bonarka jest jego partnerem i zarazem jedną ze scen. Goście Bonarki zobaczą na żywo spektakularne występy polskich i zagranicznych artystów.

W programie: Ping Pong Circus (5 lipca, godz. 16:00), Compagnie Albedo (6 lipca, godz. 16:00 i 17:00), Charming Jay (7 lipca, godz. 14:00) oraz Grupa Zatrzymać Obrotówkę (7 lipca, godz. 15:00).

Ten program zwiastuje salwy śmiechu, nieoczekiwane zwroty akcji oraz zaskakujące momenty, które nie co dzień dane jest nam przeżywać w przestrzeni galerii handlowej. Ten rok jest jednak wyjątkowy, gdyż kampania Bonarki nasycona jest motywami ulicznymi, w co profil Festiwalu ULICA znakomicie się wpisuje. Artyści liczą na żywy kontakt z publicznością, co jest wszak istotą sztuk ulicznych.

Spotkanie z nimi w Bonarce rozpocznie się od ping-pongowego cyrku w wykonaniu azjatyckiego wykonawcy Jay Che Jia Juna. Mocna strona Jay'a to żonglowanie piłeczkami do ping-ponga z wykorzystaniem ust i odbijanie ich w tempie szybszym niż kozłowanie piłką do koszykówki. Jay potrafi też przemienić się w muzyka klasycznego, który wraz z przedstawicielem publiczności wykona przy pomocy pingpongowych piłek muzykę Beethovena na ksylofonie. Jay potrafi również pokonać grawitację, żonglując trzema nożami ostrymi jak brzytwy.

W piątek (6 lipca) publicznością w Bonarce wstrząśnie mobilne, burleskowe przedstawienie, w którym zespół Company Albedo posłuży się ogromnymi 2,5-metrowymi kukłami o szyjach wyciąganych w górę do trzech metrów wysokości. Czterej inspektorzy ubrani w gumowce, płaszcze przeciwdeszczowe i dwuogniskowe okulary wtapiają się w tłum, śledzą przechodniów, ścigają ich, obserwują, czasem się przyczajają, by tym sposobem osiągnąć efekt zaskoczenia i zrobić zamieszanie w życiu galerii obserwowanej ich wścibskimi oczami.

Tymczasem w sobotę scena w Bonarce zamieni się w zadymiony klub jazzowy (Smoky Jazz Club). To tytuł spektaklu Czarującego Jay'a (Charming Jay) - południowokoreańskiego performera. Czarujący Jay lubi muzykę klasyczną i ekscentryczny jazz. Jest subtelnym muzykiem o wyjątkowych umiejętnościach. Za każdym razem, gdy tylko próbuje coś zrobić, coś idzie nie tak. A kiedy próbuje ukryć swój błąd, wychodzą kolejne pomyłki, zwłaszcza wtedy gdy jest na scenie i patrzy na niego publiczność. Zawsze usiłuje tworzyć wrażenie, że jest zręcznym magikiem, ale kiedy przyglądamy się mu bliżej, okazuje się, że to raczej klaun przypominający postać z niemego kina. Pod koniec przedstawienia Jay pokaże swoje prawdziwe umiejętności i porwie publiczność imponującymi sztuczkami

Spotkanie ze sztuką uliczną w Bonarce zakończy - również w sobotę - krakowska Grupa Zatrzymać Obrotówkę, która zaprezentuje spektakl „Nowe szaty cesarza". To utwór na podstawie baśni H. Ch. Andersena, który zostanie opowiedziany... praniem. Będzie ciekawie.

Udział we wszystkich spektaklach jest darmowy, a ich miejscem będzie plac przy fontannie. Obecność dalekowschodnich artystów i motywów w programie atrakcji w Bonarce nie jest przypadkowy. Podczas tegorocznej edycji festiwalu jego organizatorzy chcą bowiem przybliżyć polskiemu widzowi najnowsze koncepcje, motywy i trendy teatru ulicznego z azjatyckiego obszaru kulturowego. Wszystko to pod hasłem przewodnim „Wiatr od Wschodu".

ULICA - Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych jest jednym z najstarszych w tej części Europy wydarzeniem, poświęconym światowemu teatrowi plenerowemu. Organizowany przez Teatr KTO od 1988 roku stał się rozpoznawalny w Polsce i na świecie, z coroczną widownią rzędu 60-100 tys. osób. W tym roku do tego licznego grona dołączą klienci i goście Bonarki, która na 3 dni zamieni się w scenę niezwykle widowiskowych i zabawnych działań kulturalnych.

BONARKA CITY CENTER I NEPI ROCKCASTLE PLC

Właściciel Bonarki NEPI Rockcastle plc jest wiodącym inwestorem oraz deweloperem nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, którego akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu oraz Amsterdamie. Znajduje się również w pierwszej dziesiątce firm z branży nieruchomości komercyjnych w kontynentalnej Europie pod względem wartości rynkowej. Firma posiada jeden z największych portfeli nieruchomości w Rumunii, Polsce oraz na Słowacji, a także wyraźnie zaznacza swoją obecność w Chorwacji, Czechach oraz Serbii. Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze ponad 92 tys. m2 powierzchni użytkowej znajduje się 230 punktów handlowo-usługowych i restauracji oraz jeden z największych multipleksów kinowych w Polsce. Ponadto, na terenie Bonarka City Center znajduje się jeden z pierwszych na świecie ośrodków edukacyjno-wychowawczych w centrum handlowym: „Siemacha Spot". Zarządcą obiektu jest TriGranit Corporation.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »