Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka
Bonarka ujawnia drugą porcję podgórskich sekretów!
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Już na początku września w Podgórzu nastąpi premiera pięciu nowych ilustracji, dotyczących najniezwyklejszych historii tej krakowskiej dzielnicy. Kolorowe plakaty zawisną w specjalnie wybranych lokalizacjach (słupach reklamowych i przystankach MPK), powiązanych z treściami prezentowanymi na plakatach. Pomoże to uzmysłowić krakowianom oraz turystom, jak wiele fascynujących ciekawostek otacza ich na co dzień – a o których mogą nawet nie zdawać sobie sprawy. Jest to kontynuacja działań podjętych wiosną, kiedy to w przestrzeni miejskiej prezentowani byli inni podgórscy ambasadorzy, m.in. mistrz Twardowski czy autorka najdłuższego na świecie pamiętnika, Janina Turek.
Tym razem bohaterami podgórskiej inicjatywy będą następujące postacie:
a) Wojciech Bendnarski – wielki społecznik i twórca najpiękniejszego krakowskiego parku, Parku Bednarskiego;
b) Tadeusz Kantor – artystyczny wizjoner, który na zawsze odcisnął swe piętno na polskim teatrze;
c) Ludwig Wittgenstein – uczony filozof, który w Podgórzu podczas służby wojskowej stworzył wybitne dzieło naukowe o logice języka;
d) Drużyna RKS Garbarni Kraków – która wbrew przeciwnościom losu i zakulisowym układom w pięknym stylu wywalczyła Mistrzostwo Polski w piłce nożnej, a później w jej składzie występował sam Robert Gadocha;
e) Księżniczka ze Zbója – nieszczęśliwa młoda dama, która za swe przywiązanie do bogactwa zapłaciła wysoką cenę.
Każdy z plakatów opatrzony jest tekstem wyjaśniającym związek wybranej osobistości z Podgórzem. W ten innowacyjny i zupełnie autorski sposób Bonarka udowadnia, jak wiele do zaoferowania ma prawobrzeżna część Krakowa. Jest to pierwsza taka inicjatywa, dzięki której cały urok tej krakowskiej dzielnicy wydobywany jest na światło dzienne.
Ale lokalne działania Bonarki nie ograniczają się wyłącznie do powyższej aktywności. Równolegle z kampanią plakatową startuje konkurs poetycki na najciekawszy wiersz o Podgórzu. Finał odbędzie się podczas Nocy Poezji, organizowanej w Bonarce czwartego października. Trzynastego września rozpoczyna się również druga edycja bezpłatnych, cyklicznych i odbywających się w każdą sobotę podgórskich warsztatów dedykowanych najskrytszym historiom tejże dzielnicy. Co ważne, wszystkie te przedsięwzięcia odbywają się w ścisłej współpracy z lokalnymi partnerami, co czyni je jeszcze ciekawszymi i atrakcyjniejszymi.
Powyższe działania wzajemnie uzupełniają się, tworząc spójną i przekonywującą całość. Tak zaplanowanej całorocznej kampanii przyświeca jeden cel: przypomnieć krakowianom o Podgórzu, miejskim skarbie ukrytym na prawym brzegu Wisły.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
bezstronny22
|
Komentarze (0)