Gospodarka » Narzędzia

Bosch umacnia segment materiałów ściernych

Bosch umacnia segment materiałów ściernych
Zobacz więcej zdjęć »
Bosch, reprezentowany przez należącą w 100 proc. do Robert Bosch GmbH spółkę pośredniczącą Scintilla AG jest w posiadaniu 99,6 proc. akcji w spółce sia Abrasives Holding AG z siedzibą w szwajcarskiej miejscowości Frauenfeld.

Z uwagi na osiągnięcie 99,6 proc. udziałów w spółce sia, Bosch, zgodnie z wcześniejszą informacją, zamierza po zakończeniu procedury wykupu unieważnić pozostałe na rynku akcje sia, postępując zgodnie z art. 33 szwajcarskiej ustawy o giełdach oraz zawiesić notowania giełdowe akcji sia na szwajcarskiej giełdzie SIX Swiss Exchange.

Przejmując udziały sia Abrasives dział Elektronarzędzi zamierza silniej zaangażować się w segment obróbki powierzchni i rozszerzyć swój obecny segment materiałów ściernych. Doświadczenia obydwu przedsiębiorstw mają być wykorzystywane przy projektowaniu, zastosowaniu, produkcji i dystrybucji. Koncern planuje też utworzenie we Frauenfeld światowego centrum kompetencji w zakresie elastycznych materiałów ściernych. W tym segmencie sia Abrasives należy do trójko wiodących producentów na świecie. W procesie przejęcia dużą rolę odgrywała dogłębna wiedza pracowników i kadry zarządzającej sia Abrasives na temat obróbki powierzchni. W roku 2007 sia Abrasives osiągnęła światowe obroty w wysokości prawie 300 milionów franków szwajcarskich (ok. 190 milionów euro) przy zatrudnieniu 1150 pracowników.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 271 tys. pracowników, wyniosły w 2007 roku 46,3 mld euro. Na grupę Bosch składa się spółka Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 50 krajach świata. Ta światowa sieć rozwojowa, produkcyjna i dystrybucyjna jest podstawą do dalszego rozwoju. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową i zgłasza do patentu ponad 3 tys. innowacji. Przedsiębiorstwo zostało założone w Stuttgarcie w 1886 roku jako "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" przez Roberta Boscha (1861-1942).

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG. Pozostałe udziały należą do rodziny Bosch i firmy Robert Bosch GmbH.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, sprzętu car multimedia Blaupunkt, elektronarzędzi Bosch, Skil i Dremel, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 2 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »