Motoryzacja » Transport

Boxy dachowe Kamei Fosco 540 już dostępne w Polsce

Boxy dachowe Kamei Fosco 540 już dostępne w Polsce
Zobacz więcej zdjęć »
Boxy dachowe Kamei Fosco 540 to kolejna z tegorocznych nowości, które wprowadziła na rynek polska firma Taurus. Bagażniki niemieckiej marki to produkty klasy premium, wyróżniane prestiżowymi nagrodami świata designu i cechujące się nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi.

Jak zapewnia producent, Kamei Fosco 540 to box dachowy nowej generacji, w którym funkcjonalność wzniesiono na wyższy poziom.

Kamei Fosco 540 to jedna z nowości, które w ostatnim czasie wprowadził na rynek Taurus – polskie przedsiębiorstwo znane z produkcji i dystrybucji boxów dachowych oraz uchwytów do samochodowego przewozu specjalistycznego sprzętu.

W bagażnikach Kamei Fosco 540 wykorzystano m.in. autorskie technologie niemieckiej marki, w tym systemy ClickFix (prosty montaż) oraz DuoLift (obustronne otwieranie). Jak wskazuje sama nazwa, pojemność nowego boxa dachowego to 540 l. Ładowność – tak jak w innych bagażnikach podobnego formatu – wynosi z kolei 75 kg.

Design ma znaczenie

Dystrybutor zaznacza, że modele Fosco 540 wyznaczają nowe standardy w ofercie niemieckiej marki Kamei.

To pierwszy reprezentant nowej generacji boxów, w których Kamei mocno podąża za trendami motoryzacyjnymi i ustanawia własne standardy. W pracach nad konstrukcją tych boxów udział wzięli m.in. projektanci z berlińskiej pracowni IONDESIGN. Efektem jest bagażnik zbierający bardzo dobre opinie i liczne nagrody, którego kształt znakomicie pasuje do większości współczesnych samochodów” – mówi manager generalny w firmie Taurus, Robert Senczek.

W trakcie targów Automechanika 2018 nowy model nominowano do nagrody dla najbardziej innowacyjnych produktów. Bagażnik wyróżniono także prestiżową nagrodą iF Design Award 2019 w kategorii dotyczącej samochodów i pojazdów.

Niemiecka funkcjonalność

Równie ważna dla projektantów i inżynierów pracujących nad Kamei Fosco 540 była funkcjonalność. Wykorzystany system ClickFix pozwala na bardzo szybki i prosty (bez używania narzędzi) montaż – w praktyce wystarczy jeden ruch ręką, by box został właściwie umiejscowiony na belkach bazowych. Technologia ta jest dedykowana belkom aluminiowym z klasycznym rowkiem typu „T”. Z kolei system DuoLift umożliwia obustronne otwieranie boxa. Po obu stronach pokrywy umieszczono też dodatkowe uchwyty, dzięki którym otwieranie i zamykanie bagażnika jest maksymalnie uproszczone. Za bezpieczeństwo odpowiada trzypunktowy centralny zamek ze specjalnym systemem blokowania klucza.

Bagażniki marki Kamei łączą w sobie ważne elementy – wysoki poziom przyjazności dla użytkownika oraz stylowy design. Sportowe kształty z lekko uniesionym tyłem dają też bardzo pozytywne efekty, jeśli chodzi o aerodynamikę. Dodając do tego także wysoką jakość wykonania, Kamei Fosco 540 zaliczyć trzeba do najciekawszych boxów dachowych klasy premium” – dodaje Robert Senczek.

Nowe boxy dachowe objęte są 6-letnią gwarancją producenta. Bagażniki posiadają też atest TÜV i spełniają normę City Crash. Sugerowana cena Kamei Fosco 540 wynosi – w zależności od wariantu kolorystycznego – 2999 (szary karbon) lub 3199 zł (klasyczny czarny połysk).

Dane techniczne:

·         nazwa: Kamei Fosco 540 – box dachowy

·         waga: 22 kg

·         wysokość: 44 cm

·         szerokość: 94 cm

·         długość: 216 cm

·         pojemność: 540 l

·         ładowność: 75 kg

·         montaż: system ClickFix

·         obustronne otwieranie: tak

·         centralny zamek: tak

·         pojemność (narty): 5-7

·         maksymalna długość nart: 200 cm

·         pojemność (deski snowboardowe): 4-5

·         kolor: klasyczny czarny połysk, szary karbon

·         spełnia normę City Crash: tak

·         atest TÜV: tak

·         gwarancja producenta: 6 lat

·         sugerowana cena detaliczna: 2999-3199 zł

Oficjalny dystrybutor boxów dachowych marki Kamei:

https://www.taurus.info.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tab2

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »