Dom » Budownictwo

Brama garażowa - jaką wybrać?

Brama garażowa - jaką wybrać?
Zobacz więcej zdjęć »
Brama garażowa to dość ważna kwestia, szczególnie jak posiadamy garaż zawarty w bryle domu. W końcu brama musi stylowo pasować do architektury domu i otoczenia. Czy brama skrzydłowa to dobra opcja, a może lepiej zdecydować się na model uchylny? Jakie rozwiązanie będzie lepsze?


Bramy skrzydłowe

Bramy skrzydłowe będą idealnym rozwiązaniem w przypadku domów w tradycyjnym stylu, bo będą świetnie się z nimi komponować. Najczęściej tego typu bramy mają postać sztywnej ramy wypełnionej elementami drewnianymi. Prezentują się naprawdę bardzo elegancko i efektownie, choć oczywiście nie są pozbawione wad. To propozycja dla miłośników ponadczasowej klasyki, którzy mają dużo miejsca na podjeździe. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że aby móc zamontować taką bramę trzeba zostawić do najmniej 1,5 metra przed nią, co dla niektórych może okazać się dość trudnym zadaniem. Można zaopatrzyć się w napędy do bram skrzydłowych, chociaż takie przeważnie otwiera się ręcznie. Niemniej jednak obecnie każda nowoczesna brama może być automatyczna, napędy do bram skrzydłowych kupimy bez większych problemów zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online.

Bez wątpienia bramy skrzydłowe mają swój urok i warto je wziąć pod uwagę, przy czym nie będą nadawać się na każdej działce.

Bramy uchylne

Bramy uchylne to proste konstrukcje płytowe lub ramowe. Mogą być wykonane z drewna albo stali, ich wnętrze zazwyczaj jest wypełnione styropianem. Będą doskonałym rozwiązaniem w przypadku małych garaży jednostanowiskowych, których szerokość nie przekracza 3 metrów. W przeciwieństwie do bram skrzydłowych, uchylne wymagają jedynie 50-70 cm przed podjazdem, więc niewiele. To dobre rozwiązanie w przypadku domów jednorodzinnych i na pewno warto zastanowić się nad takim modele bramy.

Bramy segmentowe

To bardzo praktyczne rozwiązanie, bo w tym wypadku brama otwierana jest do góry, a jej segmenty chowają się pod sufitem na specjalnym stelażu. Tak więc nie trzeba w ogóle zostawiać miejsca przed podjazdem. Jest to idealna opcja dla posiadaczy małych działek. Chociaż bramy segmentowa są droższe to bez wątpienia warto w nie zainwestować, gdyż są bardzo praktyczne.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj bramy się zdecydujemy, pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii takich jak automatyka do bram, miejsce przed podjazdem oraz architektura budynku i otoczenia. Nie decydujmy się na modele najtańsze, bo długo nam nie posłużą. wybierajmy bramy dobrej jakości, dzięki temu nie będziemy musieli ich wymieniać co kilka lat.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »