Firma » Bankowość

BRE Bank stawia na umocnienie się złotego

BRE Bank stawia na umocnienie się złotego
Zobacz więcej zdjęć »
BRE Private Banking & Wealth Management wprowadził do swojej oferty nową lokatę inwestycyjną „Mocny Złoty” opartą o kurs EUR/PLN. Produkt umożliwia osiągnięcie zysku w przypadku umocnienia się złotego w stosunku do euro.

Lokata zapewnienia 100% gwarancji zwrotu kapitału w przypadku utrzymania zaangażowania do jej zakończenia, a tym samym daje możliwość inwestowania na rynku walutowym bez ryzyka poniesienia straty.

Analitycy rynkowi przewidują, że w dłuższym terminie polska waluta ulegnie umocnieniu. Przemawia za tym m.in. spodziewana poprawa bilansu handlowego naszego kraju, która może nastąpić na skutek wzrostu eksportu spowodowanego osłabieniem złotego i obniżenia dynamiki importu związanego ze spadkiem tempa wzrostu konsumpcji dóbr z zagranicy oraz pierwszymi symptomami ożywienia gospodarczego, które mogą pojawić się pod koniec 2009 roku. Z kolei panująca na rynku awersja do ryzyka, kłopoty płatnicze krajów regionu i spadkowy trend wskaźników koniunktury pozwalają oczekiwać, że wzmocnienie złotego nie nastąpi z dnia na dzień.

„Na spadek kursu złotego względem euro powinno wpłynąć m.in. dążenie polskiego rządu do przystąpienia do strefy euro i wejścia do ERM 2 oraz związana z tym perspektywa ewentualnego wsparcia Europejskiego Banku Centralnego w interwencjach podejmowanych w celu obrony kursu. Sprzyjać powinno też zachowanie względnej dyscypliny budżetowej pozwalającej na utrzymanie bezwarunkowej linii kredytowej w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, co z kolei przekłada się na zabezpieczenie problemów płatniczych oraz wyższą wiarygodność w oczach inwestorów zagranicznych, którzy są ważnym graczem na polskim rynku walutowym" - mówi Katarzyna Heuchert, Dyrektor ds Rozwoju Oferty Produktowej BRE Private Banking & Wealth Management.

Lokata inwestycyjna Mocny Złoty została tak przygotowana, że jej oprocentowanie jest tym wyższe, im niższy jest kurs EUR/PLN (zależność liniowa). Trzeba, zatem poczekać na znaczne umocnienie złotego, by stopa zwrotu z ulokowanych środków stała się atrakcyjna. Dodatkowo oprocentowanie produktu uzależnione jest wyłącznie od wartości kursu EUR/PLN zaobserwowanej w dniu otwarcia lokaty oraz na dwa dni przed jej zakończeniem. Dzięki temu nawet krótkoterminowe osłabienie wartości złotego nie będzie miało negatywnego wpływu na wysokość odsetek od lokaty.

Produkt BRE Banku, dzięki gwarancji 100% ochrony kapitału, jest wolny od ryzyka poniesienia straty. Dodatkowo przy wpłacie środków na lokatę, nie są pobierane opłaty wstępne.

Klienci BRE Private Banking & Wealth Management zainteresowani inwestycją mogą wybrać okres inwestycyjny: 1 rok lub 2 lata. Minimalna kwota inwestycji to 25 tys. zł. Subskrypcja potrwa do 5 marca 2009 roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »