Firma » Bankowość

BRE Bank w czołówce najlepszych instytucji finansowych

BRE Bank w czołówce najlepszych instytucji finansowych
Zobacz więcej zdjęć »
25 czerwca w budynku Giełdy Papierów Wartościowych odbyła się gala XVI edycji rankingu najlepszych instytucji finansowych, organizowanego przez "Rzeczpospolitą".

Tegoroczna edycja przyniosła dwa wyróżnienia dla Grupy BRE Banku - BRE Bank zajął trzecie miejsce w kategorii "banki", natomiast BRE Leasing zwyciężył w kategorii "firmy leasingowe". BRE Bank został również uznany za trzecią największą instytucję finansową w Polsce.

W tym roku nagrody przyznano w ośmiu kategoriach. W zestawieniu wzięto pod uwagę wyniki za 2008 rok. Warto podkreślić, że BRE Bank został wyróżniony w konkursie już po raz drugi.

Jury oceniało instytucje finansowe wg kryteriów takich jak: zmiana portfela kredytów oraz depozytów, zysk netto, wskaźniki rentowności (ROE, ROA oraz C/I), liczba prowadzonych rachunków dla firm i klientów indywidualnych, współczynnik wypłacalności oraz relacja kredytów do depozytów.

W rankingu najlepszych firm leasingowych brano pod uwagę wskaźniki rentowności, dynamikę wzrostu wartości środków oddanych w leasing oraz dynamikę całego portfela należności.

Nagroda jest kolejnym potwierdzeniem silnej pozycji BRE Banku na polskim rynku finansowym. Przede wszystkim serdeczne podziękowania należą się pracownikom naszej instytucji. To dla mnie bardzo ważne, że nasz wspólny wysiłek jest doceniany w tak prestiżowych konkursach. Bardzo cieszy również nagroda dla BRE Leasing, która pokazuje, że biznes całej Grupy zmierza w dobrym kierunku. Prezesowi Mieczysławowi Groszkowi należą się szczere gratulacje - powiedziała Karin Katerbau, która w imieniu zarządu BRE Banku odebrała nagrodę z rąk Pawła Lisickiego, redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej". Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 7 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »