Firma » Bankowość

BRE najlepiej zarządzanym polskim bankiem

BRE najlepiej zarządzanym polskim bankiem
Zobacz więcej zdjęć »
BRE Bank ponownie zdobył najwyższe noty w prestiżowym badaniu redakcji Euromoney Magazine. Tym razem wyróżniony został zarząd BRE Banku i to aż w dwóch kategoriach: jako najlepiej zarządzana instytucja oraz najbardziej dostępna kadra zarządzająca.

To już piąta edycja rankingu, jaki redakcja Euromoney Magazyn corocznie przeprowadza wśród spółek działających na rynkach wschodzących.

Do udziału w badaniu organizatorzy tradycyjnie już zapraszają analityków giełdowych oraz przedstawicieli firm badawczych, działających na lokalnych rynkach. Tak też było w tym roku. Pytania o najlepiej zarządzane spółki zadano ponad 100 organizacjom i ekspertom. Uczestnicy badania zostali poproszeni o nominowanie 3 spółek z każdego kraju lub sektora ze względu na mocne strony, zyskowność, potencjał wzrostu i kompetencje zarządu oraz zarobki.

Jury konkursu brało pod uwagę spółki działające w centralnej i wschodniej Europie, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy osiągnęły najwyższe wyniki swojej działalności. Szczególną uwagę kapituła konkursu zwracała na:

  • stabilność i spójność strategii
  • stale podwyższającą się jakość usług
  • transparentność oraz jakość prezentowania wyników finansowych
  • najwyższe standardy ładu korporacyjnego
  • dostępność dla rynku, analityków i inwestorów.

BRE Bank uzyskał najwyższe noty w dwóch kategoriach, jako najlepiej zarządzana instytucja oraz dla najbardziej dostępnego zarządu. To szczególne wyróżnienie dla siedmioosobowego zarządu BRE, który dopiero od 12 miesięcy kieruje bankiem.

„To wyróżnienie pokazuje, że zarząd BRE Banku potrafi skutecznie prowadzić tę instytucję nawet w trudnych, bardziej wymagających czasach"- mówi Martin Blessing, prezes zarządu Commerzbanku, strategicznego partnera BRE. „Nagroda jest jednocześnie potwierdzeniem wysokiej jakości wszystkich ostatnich dokonań tej instytucji, której mocne strony doceniają nie tylko klienci i partnerzy w biznesie, ale także, co cieszy i napawa mnie dumą,  zagraniczni eksperci. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że BRE jest integralna częścią Commerzbanku, z która wiążemy bardzo ambitne i długofalowe plany"- dodaje Blessing.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »