Dom » Wnętrza

Brodziki prysznicowe z kompozytu - co sprawia, że podnoszą komfort dbania o higienę?

Brodziki prysznicowe z kompozytu - co sprawia, że podnoszą komfort dbania o higienę?
Zobacz więcej zdjęć »
Podczas wyboru brodzika prysznicowego warto pamiętać o tym, jak duży wpływ ma on na komfort codziennego korzystania ze strefy kąpielowej. Materiał, z którego jest wykonany decyduje m.in. o odczuciach podczas kąpieli oraz łatwości sprzątania otoczenia prysznica.

Konstrukcja wpływa także na dostępne sposoby montażu oraz bezpieczeństwo – którego poczucie jest podstawą relaksu.Marka Roca w swojej ofercie posiada szeroki asortyment brodzików prysznicowych. Dziś przyjrzymy się dwóm kolekcjom – Pyros oraz Aquos – i poznamy ich najważniejsze cechy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:Materiał – podstawa jakości wykonania

Cechą łączącą obie wspomniane kolekcje jest materiał, z którego brodziki prysznicowe są wykonane. Mowa tutaj o innowacyjnym kompozycie Stonex®, który umożliwia produkcję trwałych konstrukcji nawet przy niedużej grubości materiału. Daje to projektantom dużo większą swobodę tworzenia, czego owocem jest dostępność w ofercie Roca wielu stylowych wanien i brodzików.Materiał ten to sposób na podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania ze strefy prysznicowej. Brodziki Pyros i Aquos posiadają antypoślizgowe dno i mogą zostać zamontowane na równi z podłogą. Cechy te docenią zwłaszcza rodziny z dziećmi oraz osoby z ograniczeniami ruchowymi lub kontuzjami. Codzienna kąpiel staje się po prostu łatwiejsza.Stonex® cechuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz zmienne warunki temperaturowe. Dodatkowo nie straszne są mu promieniowanie UV oraz środki czystości wykorzystywane w domu. W efekcie brodziki prysznicowe zachowują swój wygląd przez lata – a o to przecież nam chodzi, gdy wybieramy wyposażenie łazienki. Warto również wspomnieć o niskiej porowatości materiału. Utrudnia ona gromadzenie się zanieczyszczeniom i bakteriom, co znacznie ułatwia sprzątanie.Brodziki Aquos – subtelna elegancja

W brodzikach z kolekcji Aquos materiał Stonex® posiada fakturę kamienia naturalnego. Obok bezpieczeństwa użytkowania, wpływa to także na naturalne uczucie ciepła podczas kąpieli. Brodziki prysznicowe z tej serii posiadają wydajny odpływ liniowy, który w zależności od preferencji można zakryć maskownicą ze stali nierdzewnej lub kompozytową - o teksturze i kolorze odpowiadających wybranemu modelowi brodzika.Kolekcja Aquos daje naprawdę szeroki wybór rozmiarów i wariantów kolorystycznych. Brodziki występują w 13 rozmiarach. W ramach dwóch opcji szerokości – 80 lub 90 cm – dostępne jest po 6 opcji długości od 100 do 200 cm (co 20 cm). Ostatnim, 13 wariantem jest największy model 200 x 100 cm. Dodatkowo, każdy brodzik podczas montażu może zostać przycięty w zakresie oznaczonym przez producenta. W katalogu znajdziemy 7 modnych, nawiązujących do natury kolorów brodzika: biały, szary łupek, czarny, perłowy, onyks, beżowy lub cafe.Płyta brodzikowa posiada zintegrowane spadki. Są jednak one na tyle minimalne, że umożliwiają szybkie spływanie wody, ale nie wpływają na komfort użytkowania. Brak większych zagłębień, fug i innych nietypowych zakamarków ułatwia utrzymanie produktu w czystości.


Pyros – naturalne ciepło i wysoki poziom higieny

Kolekcji Pyros projektanci nadali przyjemną w dotyku fakturę piasku. Połączenie jej z naturalnym ciepłem materiału to sposób na przyjemną, codzienną kąpiel. Brodziki z tej kolekcji wyposażone zostały w ukryty odpływ z osłoną w kolorze brodzika. Tym razem warto zacząć od higieny. Brodziki Pyros posiadają bowiem właściwości antybakteryjne, zgodne z najbardziej wymagającymi normami (UNE-EN ISO 846). Uzupełnieniem tej ważnej cechy jest prosta budowa syfonu ze zdejmowalnym sitkiem odpływowym, co dodatkowo ułatwia utrzymanie strefy prysznicowej w czystości.Kolekcja Pyros to także bogactwo rozmiarów. Mamy tutaj 12 wariantów – szerokości od 80 do 100 cm i długości od 90 do 200 cm. Podobnie jak w kolekcji Aquos możliwe jest docinanie brodzika. Dostępne jest 7 wariantów kolorystycznych - perłowy, onyks, beżowy, cafe, biały, szary łupek oraz czarny.Brodzik prysznicowy zgodny z Twoimi wymaganiami

Decydując się na brodziki z nowoczesnych materiałów, otwierasz przed sobą nowe możliwości aranżacyjne. Brodzik staje się wówczas czymś więcej, niż tylko uzupełnieniem kabiny prysznicowej. Podnosi komfort kąpieli, komponuje się ze stylem łazienki oraz – co bardzo ważne – wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo korzystania z prysznica.

Źródło fotografii : roca.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »