Dom » Wnętrza

Budujemy domowy azyl – wyciszające maty podłogowe firmy WITEX

Budujemy domowy azyl – wyciszające maty podłogowe firmy WITEX
Zobacz więcej zdjęć »
Gwar ulic, szum pędzących samochodów, odgłosy kroków czy sprzętu elektronicznego. Codzienność zapewnia nam w zupełności wystarczającą ilość różnych hałasów dochodzących zza okna lub ściany. Warto zatem zadbać, aby w naszych czterech kątach błoga cisza nie była jedynie marzeniem.

Pomocą w budowaniu domowego azylu służy firma WITEX. W ofercie niemieckiego producenta wysokiej klasy laminowanych paneli podłogowych znajdziemy bowiem specjalne maty wyciszające – skuteczne i co istotne, wykonane z troską o naturę.


Cisza jak makiem zasiał


Laminowane panele podłogowe cieszą się od kilku lat ogromną popularnością. Ich zaletami są atrakcyjne ceny, łatwość montażu oraz szeroki wybór atrakcyjnych dekorów, nie tylko wiernie imitujących naturalne drewno, ale również niestandardowe materiały jak np. len, blacha lub trzcina. Do niedawna  jednak znaczącym mankamentem, który znacznie ograniczał komfort domowników,  pozostawał aspekt akustyki i związany z nim nieprzyjemny, pusty stukot towarzyszący stawianym krokom. Doprowadzając użyteczność paneli podłogowych do perfekcji projektanci firmy Witex  stworzyli niezwykle skuteczne maty wyciszające: Sound-Protect Eco Plus  oraz Sound-Protect Eco Profi, które zapewnią przyjemną ciszę w każdym mieszkaniu. Sound-Protect Eco Plus to mata o grubości 2 mm, redukująca dźwięki kroków słyszalnych na zewnątrz pomieszczenia o 21 dB i niwelująca hałas w jego  wnętrzu aż o 20 sone. Jej mocniejszy odpowiednik, mata Sound-Protect Eco Profi, posiada grubość 2,8 mm, dzięki czemu odznacza się jeszcze lepszymi parametrami wyciszającymi – odpowiednio 23 dB i 23 sone. Takie rozwiązania sprawiły, że maty wyciszające firmy Witex plasują się w czołówce najlepszych artykułów skutecznie tłumiących hałas. Co więcej, podkłady firmy WITEX, jednostronnie podklejone włókniną, nadają się do montażu nawet na ogrzewaniu podłogowym. Dodatkowo, obie wyciszające maty umieścić można pod dowolnie wybranymi panelami z kolekcji firmy Witex, a dla zapewnienia jeszcze większej wygody z myślą o osobach ceniących sobie gotowe rozwiązania kolekcje Liseo, Marena i Piazza są fabrycznie wyposażone w system Sound-Protect Eco Plus. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby zadbać o odpowiednią akustykę naszego wnętrza.


Nowoczesność w stylu EKO


W czasach ogromnych możliwości związanych z postępem technologii coraz częściej stawiamy na naturę. Naturalne kosmetyki, ubrania z naturalnych tkanin, żywność bez konserwantów to już norma. Zalety ekologicznych surowców dostrzegła także firma WITEX, projektując maty wyciszające Sound-Protect Eco Plus i Sound-Protect Eco Profi. Produkty te wykonane są w 93% z ekologicznych surowców, a pozostałymi materiałami wypełniającymi są olej rzepakowy i rycynowy. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu zwolennikom ekologii. Wyciszające podkłady Sound Protect to jednak nie jedyne proekologiczne rozwiązania proponowane przez firmę Witex. W ofercie znaleźć można również wyciszające i wyrównujące płyty Witex Damplatte odznaczone ekologicznym atestem FSC czy styropianową matę podkładową Witex Combi, która w całości pozbawiona jest szkodliwego dla środowiska freonu. Maty podkładowe firmy WITEX to zatem doskonały sposób na perfekcyjnie cichą podłogę, a przy tym sposób na aktywną ochronę przyrody.


„Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Znaczenie tego przysłowia zna chyba każdy. Tworzeniu przytulnego kąta z pewnością sprzyja odpowiednia akustyka – teraz możliwa do osiągnięcia dzięki matom wyciszającym firmy Witex również w przypadku podłóg wyłożonych panelami laminowanymi.

Mata wyciszająca Witex - Sound-Protect Eco Plus
Grubość: 2 mm
Szerokość: 1 m
Długość: 7 m

Mata wyciszająca Witex - Sound-Protect Eco Profi

Grubość: 2,8 mm
Szerokość: 1 m
Długość: 5 m

Mata Witex Combi (mata podkładowa ze styropianu, podklejona aluminium)

Grubość: 3 mm
Szerokość: 1 m
Długość: 15 m

Grubość: 3 mm
Szerokość: 1,2 m
Długość: 25 m


Płyta wyciszająca i wyrównująca Witex Damplatte

Wymiary: 0,59 m x 0,79 m
Grubość: 5 mm

Podkład Combi – folia

Grubość: 2 mm
Szerokość: 1 m
Długość: 25 m

Grubość: 2 mm
Szerokość: 1 m
Długość: 150 m
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
WITEX to firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji wysokogatunkowych podłóg. O jej niewątpliwym wkładzie w rozwój tej dziedziny przemysłu świadczy m.in. fakt, iż należy do grona współwynalazców podłogi laminowanej.  Dzięki dostosowaniu usług do potrzeb Klientów i partnerskiej współpracy handlowej WITEX cieszy się dużym uznaniem wśród odbiorców na całym świecie.
.
Producent:
WITEX Polska Spółka z o.o.
ul. Mińska 38, 54-610 Wrocław
http://www.witex.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »