Kultura, sztuka » Kultura

Bukmacher: polski film z szansą na Oscara

Bukmacher: polski film z szansą na Oscara
Zobacz więcej zdjęć »
Według analityków BETFAN, legalnego polskiego bukmachera, „IO” Jerzego Skolimowskiego jest jednym z dwóch faworytów do Oscara w kategorii filmu zagranicznego. Na prowadzeniu, obok polskiego obrazu, jest „Na Zachodzie bez zmian”, niemiecka produkcja Netfliksa.

Według analityków BETFAN, legalnego polskiego bukmachera, „IO” Jerzego Skolimowskiego jest jednym z dwóch faworytów do Oscara w kategorii filmu zagranicznego. Na prowadzeniu, obok polskiego obrazu, jest „Na Zachodzie bez zmian”, niemiecka produkcja Netfliksa. Zdaniem BETFAN pozostałe nominowane filmy nieanglojęzyczne mają wielokrotnie mniejsze szanse na statuetkę.

Od ostatniego Oscara dla polskiego filmu („Ida”) minęło już osiem lat, a od ostatniej nominacji („Boże Ciało”) trzy, więc najnowszy sukces filmu Jerzego Skolimowskiego słusznie wywołał w Polsce euforię. Emocje i nadzieje na Oscara dodatkowo może podsycać fakt, że subtelna historia osiołka będąca pretekstem do opowieści o ludziach, jest, zdaniem BETFAN, jednym z dwóch najpoważniejszych kandydatów do statuetki. W ocenie bukmachera głównym rywalem polskiego filmu jest ekranizacja powieści Ericha Marii Remarque’a „Na Zachodzie bez zmian”. Konkurencja jest poważna, bo film polskiego reżysera, choć doceniony w Cannes, za głównego rywala ma antywojenny klasyk z nieporównywalnym zasięgiem promocji i dystrybucji. Zdaniem BETFAN pozostałe nominowane filmy nieanglojęzyczne właściwie odpadają w przedbiegach. „Argentyna, 1985” ma w ocenie polskiego bukmachera dwukrotnie mniejsze szanse niż „IO”, a „Cicha dziewczyna” nawet czterokrotnie.

Polski bukmacher ocenił też szanse innych nominowanych. BETFAN prognozuje, że o Oscara dla najlepszego filmu główna walka rozegra się pomiędzy „Wszystko wszędzie naraz” i „Duchy Inisherin”. Zdaniem BETFAN statuetką zostanie nagrodzony ten pierwszy obraz.

Według analiz BETFAN Oscar dla najlepszego aktora trafi do Brendana Frasera, który zagrał główną rolę w „Wielorybie” i przy niedawnym rozdaniu Złotych Globów musiał obejść się smakiem, mimo że był w ścisłym gronie faworytów. Wówczas nagrodę otrzymał Collin Farrell za udział w „Duchach Inisherin” - teraz również z nominacją, ale i ponad dwukrotnie mniejszymi szansami na statuetkę niż Fraser.

Z kolei Oscarem dla najlepszej aktorki zostanie według BETFAN uhonorowana Cate Blanchett, grająca główną rolę w Tár. Jeśli Australijka wygra, pokonując najpoważniejszą rywalkę, tj. Michelle Yeoh („Wszystko wszędzie naraz”), to będzie jej trzeci Oscar w karierze.

Polski bukmacher na zwycięzcę w kategorii „Reżyseria” typuje duet Daniel Kwan i Daniel Scheinert, odpowiadający za produkcję żonglującą planami i wątkami o adekwatnym do treści tytule „Wszystko wszędzie naraz”. Tuż za nimi w kolejności szans jest jednak Steven Spielberg, który wyreżyserował film „Fabelmanowie” i niedawno odebrał inną nagrodę za ten film - Złoty Glob, co zresztą trafnie wytypowali analitycy BETFAN.

BETFAN jest polskim legalnym bukmacherem działającym online i stacjonarnie. Firmę wyróżniają innowacyjne rozwiązania i szeroki zakres proponowanych zakładów. Obok możliwości obstawiania wyników sportowych, zakładów na sporty wirtualne i gry karciane, BETFAN udostępnia zakłady na rozrywkę, obejmujące tematy okołosportowe, a także z obszaru mediów, polityki, show-biznesu czy nawet pogody. BETFAN jest w gronie największych polskich bukmacherów i ciągu ok. trzech i pół lat działalności odprowadził do budżetu państwa 106 mln zł z tytułu podatku od gier. BETFAN kładzie duży nacisk na przestrzeganie zasad odpowiedzialnej gry. Wszyscy pracownicy są przeszkoleni w tym zakresie, a ich wiedza jest regularnie aktualizowana poprzez kolejne warsztaty edukacyjne.

Analizy BETFAN są podstawą wielu trafnych prognoz. Tylko w 2021 i 2022 r. BETFAN przewidział wynik szeregu istotnych wydarzeń politycznych, społecznych, kulturalnych czy sportowych. Między innymi zgodnie z typowaniem analityków BETFAN prezesem PZPN został Cezary Kulesza, tytuł sportowca roku w plebiscycie PS zdobył Robert Lewandowski, dziennikarzem roku w konkursie Grand Press wybrano Andrzeja Poczobuta, zaś prezydentem Rzeszowa został Konrad Fijołek. BETFAN prognozował także, że KRRiT przedłuży TVN7 koncesję na nadawanie, Krystian Ochman będzie reprezentował Polskę na Eurowizji, Robert Lewandowski odbierze nagrodę napastnika roku na gali Ballon d’Or, a Polska wyjdzie z grupy na mundialu w Katarze.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PractumConsulting

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 5 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »