Technologie » Komputery

BYOD – szansa, czy niepotrzebne ryzyko?

BYOD – szansa, czy niepotrzebne ryzyko?
Zobacz więcej zdjęć »
Bring your own device, czyli przynoszenie własnego urządzenia, to określenie trendu funkcjonującego od kilku lat w przedsiębiorstwach.

BYOD oznacza, że pracownik wykonuje zadania, korzystając z własnego sprzętu (laptopa, tabletu, telefonu), a nie tak jak dotychczas z urządzeń służbowych. Jeśli polityka firmy nie tyle przyzwala, co promuje standardy BYOD, przedsiębiorstwa mają szanse sporo zaoszczędzić- jednak aby tak się stało, niezbędne jest wdrożenie zasad bezpieczeństwa, które uchronią poufne dane przed wyciekiem.

Zalety Bring Your Own Device

Jeśli nie wiadomo, o co chodzi- chodzi o pieniądze. BYOD staje się z roku na rok coraz bardziej popularne z uwagi na potencjał oszczędności stojący za tym rozwiązaniem. Pierwszy raz terminu bring your own device użyto w roku 2009, a trend z roku na rok rozprzestrzeniał się na coraz to nowe kraje i firmy. Obecnie skrótu używa się też jako BYOT (bring your own technology) czy BYOP (bring your own phone), a według badań przeprowadzonych w 2017 roku, prawie 60% przedsiębiorstw pozwala pracownikom używać prywatnych urządzeń w celach służbowych. Korzyści płynące z tego rozwiązania to m.in. znacznie mniejsze wydatki firmy przeznaczane na sprzęt- jeśli chcielibyśmy utrzymać niezależność technologiczną, należałoby wyposażyć każdego pracownika w komputer, telefon czy też tablet. Dodatkowo praca na własnym urządzeniu jest bardziej efektywna- osoby zatrudnione w firmach ze standardem BYOD wykonują swoje obowiązki szybciej o około 1,5 godziny tygodniowo, a badanie sponsorowane przez firmę Samsung wykazało, że niektórzy potrafią oszczędzić nawet godzinę dziennie. Pracownik, korzystając z własnego komputera czy telefonu, czuje się zazwyczaj bardziej komfortowo, szybciej wyszukuje informacje i wykonuje zlecone zadania, a do tego jest bardziej elastyczny pod względem miejsca pracy. Jeśli przełożymy to na realia dużych korporacji, zatrudniających setki czy tysiące osób, zauważymy jak ogromne oszczędności może wnieść BYOD.

Czytaj całość artykułu tutaj: https://erp-view.pl/artykuly-bezpieczenstwo-it/28124-byod-szansa-czy-niepotrzebne-ryzyko.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »