Gospodarka » Przemysł

CEMEX dostarczy beton do budowy falochronu na Bałtyku

CEMEX dostarczy beton do budowy falochronu na Bałtyku
Zobacz więcej zdjęć »
Firma CEMEX Polska będzie dostawcą betonu na potrzeby budowy falochronu osłonowego dla portu zewnętrznego w Świnoujściu. Łącznie do budowy CEMEX dostarczy 101 tys. metrów sześciennych betonu.

Kontrakt zapewnia stałą dostawę betonu do budowy falochronu osłonowego, którego długość wynosi 2974,3 m. Falochron jest usytuowany na polskim morzu terytorialnym. Do prac przystąpiono w połowie 2010 r. Buduje go konsorcjum firm: Boskalis International B.V., Hochtief Construction AG, Hochtief Polska Sp. z o.o., Per Aarsleff A/S, Aarsleff Sp. z o.o. i Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o. Konsorcjum zobowiązało się wybudować falochron, którego nasada znajdować się będzie w odległości ok. 1 km od istniejącego falochronu wschodniego, oraz dobuduje do falochronu wschodniego ostrogę (o długości 255,6 m, chroniącą port zewnętrzny przed falowaniem), która wraz z głowicą nowego falochronu, utworzy wejście do nowego portu. Powstanie również nabrzeże o długości 40 m dla małych jednostek pomocniczych o wyporności do 2 tys. ton. W basenie portu zewnętrznego powstaną między innymi stanowiska przeładunkowe dla terminalu Liquefied Natural Gas   zlokalizowane na falochronie osłonowym. Do budowy falochronu wymagane jest użycie betonu o specjalnym składzie. Receptura na tą realizację została zaprojektowana z uwzględnieniem zarówno potrzeb klienta w zakresie układania świeżej mieszanki jak i  parametrów dojrzałego betonu. Uwzględniono agresywne środowisko wody morskiej, w jakim będzie użytkowany  obiekt. Masywność elementu wymusiła zastosowanie mieszanki betonowej o niskim cieple hydratacji.   
Budowa falochronu potrwa od marca 2011r. do grudnia 2012r. Wartość szacunkowa z dokumentacji wyniesie 1,07 mld zł. Koszt robót budowlanych, finansowany jest z budżetu państwa w ramach programu „Budowa falochronu osłonowego dla portu zewnętrznego w Świnoujściu”, wyniesie ok. 815 mln zł.
Wysoka jakość surowców, nowoczesna technologia i zachowanie reżimów produkcyjnych zapewniają wysoką jakość betonu CEMEX oraz trwałość powstających z niego konstrukcji co daje możliwość sprostania zadaniu dostarczania betonu do budowy falochronu osłonowego.
CEMEX to prężnie rozwijająca się firma o światowym zasięgu, działająca w branży budowlanej. Swoim klientom i społecznościom lokalnym w ponad 50 krajach na całym świecie zapewnia najwyższej jakości usługi oraz materiały budowlane, takie jak cement, beton towarowy oraz kruszywa. Koncern jest pionierem w realizacji celów zrównoważonego rozwoju, od lat angażując się na rzecz ochrony środowiska. Odnosi znaczące sukcesy w redukcji emisji CO2 do atmosfery i wykorzystaniu paliw alternatywnych w swoich cementowniach na całym świecie.
Więcej o firmie CEMEX Polska: www.cemex.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRIME IMAGE
http://www.primeimage.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »