Dom » Budownictwo

Ceramika Paradyż wyznacza trendy - relacja z targów Cersaie w Bolonii

Ceramika Paradyż wyznacza trendy - relacja z targów Cersaie w Bolonii
Zobacz więcej zdjęć »
5 dni, 56 kolekcji, 31 premier produktowych, 120 m² powierzchni wystawienniczej oraz niezliczona ilość odwiedzających to liczby, które obrazują obecność Ceramiki Paradyż na najważniejszych, międzynarodowych targach ceramiki i wyposażenia łazienek Cersaie.

Producent płytek ceramicznych zaprezentował w Bolonii imponujący przekrój oferty produktowej z wszystkich pięciu zakładów Grupy Paradyż, wyznaczając nowe trendy w aranżacji wnętrz i wpisując się w światowe wzornictwo.

W tym roku Ceramika Paradyż zaprezentowała się na Cersaie już po raz 15!  Stało się już tradycją, że firma na targach w Bolonii przedstawia swoje nowości produktowe i premiery na nadchodzący sezon. Nie oznacza to, że wszystkie one wejdą do oferty handlowej – targi Cersaie są bowiem platformą oceniającą i weryfikującą przygotowane propozycje. Tegoroczne targi zaskoczyły nas przede wszystkim ilością prezentowanych wzorów takich jak metal, drewno, beton czy kamień w wielkoformatowych wymiarach płytek. Od kilku lat obserwujemy interpretacje znanych nam już  struktur  i wzorów w nowej odsłonie  – innego formatu lub modyfikacji kolekcji. Główny trend jaki podyktował  tą zmianę to  personalizacja -  chcemy budować wnętrza z produktów które do nas pasują  - podkreśla Anna Zalas, kierownik Działu Kreacji i Ekspozycji w Ceramice Paradyż. 

Najnowsze kolekcje Ceramiki Paradyż odważnie nawiązują do światowych trendów.  Warto zaznaczyć, że firma na targach premierowo zaprezentowała 10 kolekcji płytek gresowych w nowoczesnym formacie 75x75 cm. To nowość wśród polskich producentów! Połączenie 4 płytek pozwala uzyskać powierzchnię o wymiarach 2,25 m2,  co na żywo robi ogromne wrażenie. Dodatkowo zaprojektowane są w sposób modularny z podziałem na 3 (24,7x75cm) oraz na 4 elementy (18,4x75 cm). Zabieg ten umożliwia „przenikanie” jednolitego wzoru z podłogi na ścianę – trend od dawna widoczny na Zachodzie, coraz częściej spotykany również na rynku rodzimym. Każda z tych dziesięciu uniwersalnych propozycji gresu szkliwionego dedykowana jest do różnych pomieszczeń i zastosowań. Posiada także odmienną kolorystykę, charakter i grafikę.

W tym roku właściwie każdy producent prezentował kolekcje płytek inspirowanych betonem, cementem we wszystkich odcieniach szarości, często z delikatną, subtelną strukturą. Modne jest odwzorowanie gładzi tynkowych, płyt betonowych, chodnikowych czy cementu z widocznym śladem po szalunku. W pierwszoplanowej prezentacji Ceramiki Paradyż nie zabrakło produktów inspirowanych surowym betonem i cementem, np. Scratch, Trakt oraz kolekcja Intero w nowej odsłonie. Powracają „kamienie” w klasycznych wydaniach, również tradycyjne białe marmury z różnorodną grafiką żyłek. Dominuje w nich naturalny, delikatny rysunek, najczęściej w powierzchniach polerowanych. Odpowiedzią firmy w tym trendzie były „kamienne” kolekcje: Alkazar, Adana, Calla  czy kolorystycznie zróżnicowane Teakstone i Flash .

Mocno zauważalne były także inspiracje drewnem, we wszystkich naturalnych odcieniach. Pojawiają się deski z tzw. odzysku, z lekkimi przetarciami, z nalotem, postarzane. Widać sympatię do polerowanego drewna, które nadaje wnętrzu sznyt luksusu i nawiązuje do mocnego trendu retro lat 70. w aranżacji wnętrz.  Produkty te w standardzie już są wielotwarzowe, zróżnicowane tonalnie i graficznie. Każda deska jest inna i niepowtarzalna, dokładnie tak jak w naturze.  Ceramika Paradyż w nawiązaniu do tego trendu zaprezentowała premierową kolekcję Herrera w dwóch odcieniach bianco i nero – z charakterystyczną  strukturą oraz naturalnymi przetarciami, a także dostępne już w sklepach Trophy (21,5x98,5; 20x60; i 15x60 cm ) i Almonte (w 4 formatach, największy 29,8x119,8 cm).

Alternatywą do wielkoformatowych płytek, okazują się być małe formaty w nowoczesnych wydaniach i stylizacjach. Ten nurt powoli, ale ciągle się rozwija i widać było w tym roku na targach, że przeżywa swój renesans. Ceramika Paradyż również zaprezentowała kilka premier bazujących na mniejszych elementach ceramicznych - Forcados, Favaro, Moli, Timo oraz nowości produkcyjnych: Rodari (9,8x9,8 i 9,8x19, 8 cm) i  Rondoni (98,x29,8 cm).

Ceramika Paradyż po raz kolejny pochwaliła się również wielkoformatowymi obrazami przedrukowanymi cyfrowo na szkle, które wpisują się w trend personalizacji produktów i coraz bardziej poszukiwanych realizacji na indywidualne zamówienia. Wszystkie zapowiedzi na 2016 rok to krok w kierunku personalizacji wnętrz i eskalowania możliwości aranżacyjnych, których coraz częściej oczekują nie tylko projektanci i architekci wnętrz, ale przede wszystkim klienci.

Więcej o najnowszych trendach obecnych na targach Cersaie, ale i zaobserwowanych na Cevisamie w Walencji oraz Isaloni w Mediolanie opowiedzą projektanci i architekci Ceramiki Paradyż, podczas Łódź Design Festival :

Zapraszamy do Strefy Projektanta, 16 października br. w godz. 11.00 - 12.30.

Miejsce: Łódź, Centrum Festiwalowe, ul. Piotrkowska 250.

Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOXRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »