Dom » Wnętrza

Ceramika pełna blasku, czyli kolekcja lamp Rossalie marki Nowodvorski Lighting

Ceramika pełna blasku, czyli kolekcja lamp Rossalie marki Nowodvorski Lighting
Zobacz więcej zdjęć »
Ceramika jako element wystroju wnętrz jest znana i niezwykle popularna już od najdawniejszych czasów. W starożytnej Grecji była jedną z najbardziej docenianych dziedzin sztuki użytkowej. Obecnie, podobnie jak przed wiekami, wyroby ceramiczne traktujemy jako nieodłączny element aranżacji wnętrz.

Nietypowym sposobem na ceramiczne dekoracje jest kolekcja lamp Rossalie marki Nowodvorski Lighting, które oświetlą, a jednocześnie ozdobią nasze mieszkanie.

Minimalistyczne ozdoby

Tak, jak w przypadku kobiecego stroju przysłowiową „kropkę nad i” stanowi biżuteria i ozdobne dodatki, tak w przypadku wnętrza rolę tę pełnią dekoracyjne elementy. Mieszkanie pozbawione efektownych dekoracji staje się puste i bez wyrazu. Najczęściej sięga się więc po ceramiczne wyroby, które przybierają najróżniejsze formy i kolory. Barwne talerze, wazy, misy, flakony czy figurki wykonane z ceramiki stanowią piękną oprawę dla całego pomieszczenia, a także umieszczonych w nich świeżych owoców, kwiatów, czy pachnącego potpourri. Kiedy jednak stawia się na minimalistyczny wystrój, dobór dodatków musi być starannie przemyślany i ograniczony do niezbędnego minimum. Doskonałym rozwiązaniem są lampy z kolekcji Rossalie marki Nowodvorski Lighting, które łączą w sobie tradycyjną funkcję użytkową oświetlenia z walorami estetycznymi ceramicznych dekoracji. Rossalie to kinkiety wykonane z grubej, błyszczącej, jednobarwnej ceramiki dostępne w trzech stonowanych kolorach – chrom, szary oraz fiolet, które wpisują się zarówno w wystrój tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacji. W połączeniu z prostymi, geometrycznymi kształtami stanowią ciekawą, naścienną dekorację, które w subtelny sposób uzupełnia wykonaną stylizację, a jednocześnie wypełnia pomieszczenie ciepłym światłem.

Świetlna iluminacja


W skład kolekcji lamp Rossalie wchodzi dziewięć ceramicznych kinkietów z pojedynczym punktem świetlnym, dostępnych w trzech minimalistycznych, bryłowatych kształtach, które nadadzą wnętrzu klasycznego, odrobinę surowego charakteru. Rossalie chrom A, Rossalie grey A oraz Rossalie violet A przybrały formę łagodnie zaokrąglonej, rozszerzającej się ku górze misy, o szerokości 26 cm i odległości od ściany równej 10 cm. Rossalie chrom B, Rossalie grey B, Rossalie violet B mają z kolei kształt podłużnego prostopadłościanu w rozmiarze 28 cm x 10 cm. Natomiast oprawy oświetleniowe  Rossalie chrom C, Rossalie grey C
i Rossalie violet C przypominają odwrócony graniastosłup, którego szerokość wynosi 9 cm, a odległość od ściany 10 cm. Dzięki podobnej stylistyce można dowolnie łączyć poszczególne elementy
i mieszając kształty oraz kolory tworzyć niepowtarzalne aranżacje. Wchodzące w skład kolekcji kinkiety doskonale sprawdzą się jako samodzielne oświetlenie pomieszczenia lub też uzupełnienie głównego źródła światła. Świetnie sprawdzą się w sypialni lub też w holu. Pochodzący od nich blask delikatnie rozświetla pomieszczenie, tworząc na ścianach ciekawe światłocienie.  

Lampy Rossalie marki Nowodvorski Lighting przypadną do gustu nie tylko zwolennikom ceramicznych elementów aranżacji. Dzięki nieskomplikowanym kształtom i kolorom, bez problemu wkomponują się bowiem w stylistykę każdego wnętrza, stanowiąc przy tym przyciągający wzrok, szykowny akcent.

Kolekcja lamp Rossalie Nowodvorski Lighting:

Rossalie chrom A
Szerokość 26 cm  
Odległość od ściany 10 cm
Cena detaliczna: 66,42 zł

Rossalie chrom B
Szerokość 28 cm
Odległość od ściany 10 cm
Cena detaliczna: 79,34 zł

Rossalie chrom C
Szerokość: 9 cm
Odległość od ściany: 10 cm
Cena detaliczna: 60,89 zł

Rossalie grey A
Szerokość 26 cm  
Odległość od ściany 10 cm
Cena detaliczna: 66,42 zł

Rossalie grey B
Szerokość 28 cm
Odległość od ściany 10 cm
Cena detaliczna: 79,34 zł

Rossalie grey C
Szerokość: 9 cm
Odległość od ściany: 10 cm
Cena detaliczna: 60,89 zł

Rossalie violet A
Szerokość 26 cm  
Odległość od ściany 10 cm
Cena detaliczna: 66,42 zł

Rossalie violet B
Szerokość 28 cm
Odległość od ściany 10 cm
Cena detaliczna: 79,34 zł

Rossalie violet C
Szerokość: 9 cm
Odległość od ściany: 10 cm
Cena detaliczna: 60,89 zł


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Firma Technolux Sp.j., od października 2011r. funkcjonująca pod nazwą Nowodworski Sp.j., jest rodzinną firmą prywatną, założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 12 000 m2., średniorocznie produkując i sprzedając 3000 sztuk opraw dziennie. Ponad 65% produkcji jest sprzedawane za granicę. Firma eksportuje do: Belgii, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Kazachstanu, Kirgizji, Kosowa Litwy, Łotwy, na Maltę, do Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy i na Węgry.   
Nowodworski Sp.j.
ul. Koksowa 2B
42-200 Częstochowa
Tel +48 343449110
www.nowodvorski.com
nowodvorski@nowodvorski.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »