Technologie » Internet

Certyfikacja OESISOK dla produktów Panda Security

Certyfikacja OESISOK dla produktów Panda Security
Zobacz więcej zdjęć »
Rozwiązania Panda Security for Desktops oraz Panda Managed Office Protection uzyskały certyfikację OESISOK. Potwierdza ona prawidłowe współdziałanie programów z wiodącymi na rynku urządzeniami sieciowymi.

Ponadto jest dowodem na to, że Panda Security oferuje firmom maksymalną ochronę bez dodatkowych utrudnień wynikających z niezgodności czy ograniczonej integracji.

Panda Security for Desktops oraz Panda Managed Office Protection uzyskały certyfikację OESISOK (www.OESISOK.com) w kategorii systemów antywirusowych, zabezpieczających przed oprogramowaniem szpiegującym oraz firewalli.  Certyfikacja OESISOK jest wystawiana przez amerykańsko-izraelską firmę OPSWAT Inc. ( http://www.opswat.com/), która bada integralność aplikacji służących do zapewnienia bezpieczeństwa punktów końcowych z produktami wiodących na rynku firm technologicznych.

Fakt przyznania certyfikacji OESISOK rozwiązaniom Panda Security for Desktops i Panda Managed Office Protection oznacza, że firmy, które zdecydują się na zakup tych rozwiązań będą mogły bez problemu wdrożyć je w swoich sieciach. Certyfikacja daje także gwarancję pełnej zgodności z urządzeniami sieciowymi, systemami NAC (Network Control Access) i Cisco, Juniper Networks, F5 Networks oraz TippingPoint (pełna lista na www.OESISOK.com). Gwarantuje to najwyższy poziom ochrony bez dodatkowych problemów.

Wyróżnione produkty - opis

Panda Managed Office Protection to zarządzana z poziomu konsoli usługa bezpieczeństwa, przeznaczona dla małych i średnich firm z rozproszoną strukturą. Rozwiązanie działa w oparciu o koncepcję SaaS (Security as a Service), a jego instalacja (za pośrednictwem internetu) przebiega szybko i łatwo. Produkt oferuje możliwość pełnego zarządzania bezpieczeństwem firmy, niezależnie od liczby zdalnych oddziałów oraz pracowników mobilnych. Pozwala także na przekazanie zarządzania ochroną partnerom zewnętrznym, oferującym takie usługi.  

Więcej informacji o produkcie znaleźć można na stronie: http://www.pspolska.pl/produkty/managedprotection/

Panda Security for Desktops chroni firmowe stacje robocze przed wirusami, programami szpiegującymi, hakerami oraz innymi zagrożeniami. Rozwiązanie umożliwia proste i scentralizowane zarządzanie, wdrażanie, monitorowanie i definiowanie zasad zabezpieczeń. Zarządzanie przebiega bez problemu i odbywa się w sposób centralny z wykorzystaniem konsoli Panda AdminSecure.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://www.pspolska.pl/produkty/security_for_business/

Kilkuetapowy proces certyfikacji OESISOK

Powyższe produkty firmy Panda Security przeszły następujący, kilkuetapowy program certyfikacji OESISOKTM:

  • Test instalacji - Aplikacja jest instalowana na wszystkich obsługiwanych systemach operacyjnych i musi przejść pomyślnie cały proces bez jakichkolwiek błędów. 
  • Test fałszywych aplikacji - Aplikacja jest poddawana analizie w celu porównania z wieloma wiodącymi na rynku mechanizmami zabezpieczającymi przed złośliwym oprogramowaniem. To działanie ma na celu przetestowanie i potwierdzenie zgodności, a także wykluczenie możliwości istnienia zagrożenia.
  • Lokalny test wykrywania OESIS® - Aplikacja jest sprawdzana pod kątem jej wykrywania przez platformę OESIS.

Dla potrzeb wewnętrznej analizy danych statystycznych na Panda Managed Office Protection oraz Panda Security for Desktops przeprowadzone zostały następujące testy:

  • Weryfikacja podpisu elektronicznego - Wszystkie pliki binarne, instalowane jako element aplikacji, są sprawdzane i katalogowane dla potrzeb certyfikatu cyfrowego. Katalog jest następnie udostępniany publicznie.
  • Skanowanie i wykrywanie wirusów - Aplikacja jest testowana pod kątem zdolności do skutecznego wykrywania wirusów. Następnie sprawdzana jest zgodność z innymi programami certyfikacyjnymi dotyczącymi rozwiązań zabezpieczających przed złośliwym oprogramowaniem.

Więcej informacji o programie testowania OESISOK można znaleźć na stronie: http://www.oesisok.com/criteria.html.

O firmie Panda Security

Panda Security jest jednym z czołowych producentów zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa IT do walki z zagrożeniami internetowymi. Na rynku działa już od 19 lat i jest obecna w ponad 55 krajach świata. Pod względem udziałów w rynku Panda Security zajmuje drugie miejsce w Europie (Gartner). Obecnie firma obsługuje 4 miliony klientów, w tym 140 000 korporacji na całym świecie, zatrudniając ponad 1500 osób. Produkty Panda Security - dostępne w ponad 20 językach - umożliwiają centralne zarządzanie i ochronę stacji roboczych, serwerów i bram, dzięki czemu pozwalają stworzyć bezpieczne środowisko pracy dla dużych korporacji, małych i średnich firm oraz użytkowników domowych. Centrala firmy i główne laboratorium mieszczą się w Bilbao w Hiszpanii, pozostałe laboratoria - w Stanach Zjednoczonych.

Panda Security jako pierwsza firma na rynku wdrożyła nową koncepcję ochrony, gdzie każdy użytkownik bierze udział w walce ze złośliwym oprogramowaniem, przesyłając na serwery Panda dane na temat nowych zagrożeń. Zaimplementowana technologia, zwana Kolektywną Inteligencją zmniejsza wykorzystanie przepustowości przez poszczególne komputery, zapewniając przy tym szybszą i pełniejszą ochronę. Panda Antivirus Pro 2009, Panda Internet Security 2009 oraz Panda Global Protection 2009 to nowa era w dziedzinie zabezpieczeń. Kolektywna Inteligencja funkcjonuje jako baza danych online działająca w czasie rzeczywistym, w której przechowywana jest większość plików sygnatur. Dzięki temu punkty końcowe są obciążone jedynie ich niewielką częścią.

W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Po siedmiu latach działalności firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB SA. Programy dostępne są również w sklepach Empik, Media Markt, Electro World, Saturn oraz sieciach Komputronik i Vobis.

Oprócz działalności komercyjnej firma prowadzi w Polsce bezpłatne PogotoVie Antywirusowe: www.pogotovie.pl        

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl

Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (1)

  • avatar
    brokk 2009-04-23 21:23:21

    poprawili swój program to należy im się nagroda za ciezka prace


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »