Dom » Budownictwo

Charakterystyka nowoczesnego budownictwa modułowego

Budownictwo modułowe ze względu na swoją efektywność oraz efektowność zyskuje na popularności wśród inwestorów. Dzieje się tak za sprawą kilku atutów, które powodują, że rozwiązania modułowe są bardzo konkurencyjne w zestawieniu z tradycyjnymi technikami budowlanymi.

Technologia modułowa wykorzystywana na rynku pozwala na dostosowanie wykonywanych obiektów do indywidualnych potrzeb klienta. Niezależnie więc od planowanego przeznaczenia – biura, pomieszczenia mieszkalne lub użyteczności publicznej, lokale handlowo-usługowe, zaplecza socjalne dla zakładów pracy i klubów sportowych, restauracje całoroczne lub sezonowe – ich użytkownicy otrzymają w pełni wyposażone i komfortowe budynki.

 

Olbrzymią zaletą tej technologii jest także szybkość postawienia budynków, przy jednoczesnym zachowaniu standardów jakości i wysokiego komfortu użytkowania. Ponadto rozwiązania modułowe, spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i podlegają tym samym normom, co budynki stawiane tradycyjnymi metodami. Jedyną różnicą jest fakt, że ściany wznoszone są z gotowych elementów. Następnie mogą być one obudowane zgodnie z oczekiwaniami klienta.

 

Należy także zaznaczyć, że budownictwo modułowe umożliwia znaczne skrócenie czasu realizacji inwestycji, ponieważ nawet już w 3 tygodnie można postawić gotowy obiekt. Co więcej, technologia ta uwalnia od trudności związanych z tradycyjnych budownictwem – np. zakup, transport oraz  składowanie i dozorowanie materiałów budowlanych. Kolejnym atutem i jednocześnie przewagą nad tradycyjnymi rozwiązaniami jest fakt, że obiekt modułowy można łatwo i szybko rozbudować. Natomiast po zakończeniu okresu użytkowania możliwe jest przeniesienie modułów w inne miejsce, zmiana formy ich użytkowania albo zwrot producentowi. Oznacza to, dużą efektywność, zarówno kosztową jak i użytkową. Tym bardziej, że decydując się na to rozwiązanie istnieje możliwość wielorakiego finansowania inwestycji – zakup modułów, zakup z odkupem przez producenta, leasing oraz najem.

 


Ekspert:
Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny firmy Touax Sp. z o.o.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Touax
http://

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »