Motoryzacja » Transport

Chcesz zoptymalizować koszty zarządzania flotą? Zainwestuj w system monitorowania pojazdów

Chcesz zoptymalizować koszty zarządzania flotą? Zainwestuj w system monitorowania pojazdów
Zobacz więcej zdjęć »
Duża flota pojazdów to ważny zasób wielu przedsiębiorstw. Auta mogą służyć zarówno do transportu ładunków powierzonych firmie przez klientów, dostawy towarów, jak i do użytku przedstawicieli handlowych firmy. Im większa flota, tym wyższe wydatki na eksploatację pojazdów.

Zobacz, jak pomoże Ci je zoptymalizować profesjonalny system monitorowania pojazdów.

Może wydawać się, że jedynym zadaniem, jakie realizuje system monitorowania pojazdów, jest ich zabezpieczenie na wypadek kradzieży. To prawda, że możliwość szybkiego namierzenia auta, które przejął złodziej, jest jedną z funkcji tego rozwiązania. Jednak firmy z dużymi flotami samochodowymi decydują się na instalację takiego systemu także z innego powodu: znacznie ważniejsze są oszczędności, jakie można uzyskać dzięki danym dostarczanym przez monitoring.System monitorowania pojazdów zapewnia lepszą kontrolę nad jakością pracy

Lwią część kosztów eksploatacji pojazdów firmowych pochłaniają wydatki na paliwo. Ceny benzyny i ropy naftowej utrzymują się na wysokim poziomie. System monitorowania pojazdów pozwoli Ci zmniejszyć zużycie paliwa, ponieważ:

 • umożliwi kontrolę jego zużycia na bieżąco – dzięki temu wyeliminujesz wszelkie nieprawidłowości i nadużycia, np. kradzież paliwa (system może rejestrować każde otwarcie wlotu paliwa i tankowanie oraz porównać ilość przejechanych kilometrów do rzeczywistego zużycia paliwa),
 • zapobiegnie wykorzystywaniu pojazdów przez pracowników do celów prywatnych – śledzenie tras przejazdów i np. wyznaczenie stref „dozwolonych” i „zakazanych” zaalarmuje Cię, jeśli pracownik przekroczy swoje uprawnienia,
 • pomoże kierowcom wyrobić dobre nawyki jazdy zgodnie z zasadami eco-drivingu – ułatwi to specjalna aplikacja, która będzie na bieżąco oceniała jakość pracy.

To wszystko sprawi, że w długofalowej perspektywie znacznie zmniejszysz wydatki na paliwo, a w efekcie będziesz cieszyć się wyższym dochodem firmy.Optymalizuj trasy przejazdu

System monitorowania pojazdów pomoże Ci nie tylko nadzorować pracę kierowców, ale również ją planować. Oprogramowanie będzie nieustannie rejestrowało wszystkie trasy przemierzone przez pojazdy firmowe. Dane, które w ten sposób uzyskasz pomogą Ci zoptymalizować przebiegi pojazdów. Być może tą samą trasą, niepotrzebnie, przejeżdża każdego dnia kilka Twoich pojazdów firmowych? A może istnieje szansa na skrócenie czasu dojazdu do klienta lub zaplanowanie na trasie kilku dodatkowych punktów? Z nowoczesną aplikacją, która jest integralną częścią systemu monitoringu GPS, np. oferowanego przez Konsalnet, opracowanie optymalnej strategii logistycznej będzie prostsze niż myślisz.

Zautomatyzuj zarządzanie flotą

Im więcej pojazdów we flocie, tym trudniej trzymać rękę na pulsie – dopilnować wszystkich terminów przeglądów technicznych, związanych z odnowieniem polisy ubezpieczeniowej czy okresowej wymiany oleju, opon itp. Nowoczesny system monitorowania GPS pomoże Ci zautomatyzować te procesy i przypomni o konieczności dopełnienia obowiązków.

Warto podkreślić również, że dane dostarczane przez system monitoringu można zintegrować z oprogramowaniem firmowym. Dzięki temu możliwe jest zautomatyzowanie np. rozliczania czasu pracy kierowców, wydatków na paliwo czy usprawnienie obsługi klientów.

Opisane powyżej funkcje, jakie może zaoferować nowoczesny system monitorowania GPS, to tylko część możliwości do wykorzystania. Aby poznać wszystkie, skontaktuj się z ekspertami i dopasuj rozwiązanie do potrzeb swojego biznesu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (2)

 • avatar
  Blindrame 2018-09-04 08:28:45

  Jakie programy do monitoringu floty polecacie?

 • avatar
  ~Gizmo 2018-02-22 12:14:07

  Jeśli chcemy porządny monitoring GPS, to nie kupujemy u firmy ochroniarskiej, tylko u prawdziwego dostawcy telematyki.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Maskotka z filcu - warsztaty, 22.09, godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków,
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 11 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )