Gospodarka » Żywność

Chmielnicki Mlyn notuje rekordowe wyniki

Chmienicki Mlyn, ukraińska firma, która na początku 2012 r. zamierza zadebiutować na rynku New Connect, zakończyła audyt wyników finansowych za rok obrachunkowy 2010/2011. Zysk netto spółki wzrósł prawie o 200%.

Chmielnicki Mlyn jest zintegrowanym pionowo przedsiębiorstwem, zajmującym się produkcją, przetwórstwem, przechowywaniem i handlem zbożem. Posiada jedne z największych i najnowocześniejszych młynów w Zachodniej Ukrainie. – To był bardzo dobry rok dla spółki. Dzięki wykorzystywanym przez nas ekologicznym technologiom, ciągle poprawiamy wydajność z hektara przy niższych kosztach produkcji. Nasze zbiory z hektara potrafią być zdecydowanie  wyższe niż średnia ukraińska. Podczas ostatnich żniw zebraliśmy 4 tony pszenicy z hektara, podczas gdy średnia w regionie wynosi zaledwie 2,9 tony. Ma to wyraźne odzwierciedlenie w wynikach finansowych- mówi Vasyl Barylyuk, prezes Chmielnicki Mlyn Group. Spółka zakończyła właśnie prowadzony przez  Baker Tilly Ukraine (członek międzynarodowej sieci firm audytorskich) audyt zgodności sprawozdań finansowych Chmielnicki Mlyn Group z międzynarodowymi standardami rachunkowości (IFRS). W zakończonym roku obrachunkowych 2010/2011, przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 11,35 mln EUR (wzrost o 17%), spółka wypracowała 3,7 mln EUR zysku netto (wzrost o 198%).

Chmielnicki Mlyn stale zwiększa areał dzierżawionej ziemi. Obecnie dysponuje 20 tysiącami hektarów wysokiej jakości czarnoziemów, na których uprawia głównie pszenicę, jęczmień, soję i grykę. W zakończonej właśnie akcji jesiennych zasiewów, spółka obsiała pszenicą i jęczmieniem ozimym ponad 9100 hektarów ziemi, co stanowi dwudziestoprocentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego. We wrześniu bieżącego roku Chmielnicki Mlyn oddał do użytku nowy silos zbożowy o pojemności 6250 ton. Jest to  pierwszy z etapów budowy nowego kompleksu do przechowywania ziarna o całkowitej pojemności 25 000 ton. Cała inwestycja ma być gotowa przez żniwami w 2012 roku. Dzięki temu całkowite powierzchnie magazynowe spółki  (uwzględniając  silosy polipropylenowe) zwiększą się z obecnych 41 250 do 60 000 ton.

Ukraińska spółka zamierza zadebiutować na NewConnect na początku przyszłego roku. Wcześniej przeprowadzi prywatną ofertę akcji nowej emisji. Doradcami w procesie upublicznienia Chmielnnicki Mlyn  jest Capital One Advisers we współpracy z  Citadel Capital - doradcą finansowym spółki na Ukrainie.

 

 

O spółce:

Chmielnicki Mlyn.( www.mlyn.km.ua)  powstał w 2000 r. Spółka jest jednym z głównych przedsiębiorstw rolnych w Zachodniej Ukrainie. Zajmuje się produkcją, przetwórstwem, przechowywaniem i handlem zbożem. Chmielnicki Mlyn dzierżawi 20 tys. ha wysokiej jakości ziemi, na której uprawia głównie pszenicę,  jęczmień, soje i grykę. Większość uprawianej pszenicy dostarczana jest do własnych młynów, gdzie przetwarzana jest na mąkę. Pozostałe zboża sprzedawane są rodzimym odbiorcom oraz zagranicznym firmom handlującym zbożem. Uprawy spółki zlokalizowane nie dalej niż 50 km od własnych młynów i silosów zbożowych, co pozwala efektywnie zarządzać transportem i produkcją. Należące do firmy młyny produkują dziennie do 190 ton mąki pszennej, żytniej oraz pasz zwierzęcych. Dzięki wysokim zdolnościom magazynowania spółka z powodzeniem wykorzystuje sezonowe wahania cen zbóż i sprzedaje je po najwyższych cenach w okresie, gdy podaż branży spada. W ubiegłym roku spółka wyprodukowała 38 tys. ton mąki, co daje jej 40-proc. udział w regionie. W roku obrachunkowym 2010/2011 r. Chmielnicki Mlyn wypracował przychody ze sprzedaży na poziomie 11,4 mln EUR.  

 

Dodatkowych informacji udzielają:    

Tomasz Muchalski

Everest Consulting Sp. z .o.

E-mail: t.muchalski@everestconsulting.pl

Tel. + 48 22 497 13 88
Fax. + 48 22 497 13 89
Tel. kom.: +48 504 212 463

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Everest

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »