Technologie » Komputery

Chmura IBM wspiera rozwój firm w Europie Środkowej i Wschodnie

Chmura IBM wspiera rozwój firm w Europie Środkowej i Wschodnie
Zobacz więcej zdjęć »
Start-up’y i rozwijające się firmy z Europy Środkowej i Wschodniej sięgają po rozwiązania IBM, pozwalające im na tworzenie nowych modeli biznesowych i dostarczanie usług za pośrednictwem chmury obliczeniowej.
Dzięki platformom Bluemix oraz SoftLayer przedsiębiorstwa z wielu branż, m.in. medycznej, gier wideo i bezpieczeństwa, mogą rozwijać się na rynku lokalnym oraz międzynarodowym.

Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Środkowo-Wschodnia Europa przeżywa okres stabilnego wzrostu. Dzięki poprawiającym się warunkom prowadzenia biznesu, firmy decydują się inwestować w technologie chmurowe, rozwiązania mobilne oraz analitykę biznesową, przez co ich wzrost jest jeszcze bardziej dynamiczny.
W regionie wydatki na usługi chmurowe – realizowane zarówno w modelu publicznym, prywatnym, jak i hybrydowym – stale rosną, i to znacznie szybciej niż usługi IT świadczone w tradycyjny sposób. Chmura obliczeniowa, obok mobilności, analityki Big Data i mediów społecznościowych, staje się modelem biznesowym, co wymaga nowego podejścia do zarządzania usługami – mówi Vladimir Kroa, Associate Vice President, IT Services, IDC CEMA. – Konsekwencją tego procesu jest częstsza integracja zewnętrznych i wewnętrznych zasobów IT. Użytkownicy końcowi wybierają model hybrydowy, ponieważ z jednej strony rozwiązuje niektóre problemy natury prawnej związane z ochroną danych, a z drugiej zapewnia większą elastyczność, proste zasady dotyczące rozliczania kosztów i umożliwia szybsze wprowadzenie usług na rynek.

Wiele podmiotów z Europy Środkowej i Wschodniej wdrożyło w ostatnim czasie rozwiązania chmurowe IBM, umożliwiające rozwój biznesu i wyjście na kolejne rynki. Klienci korzystają m.in. z Bluemix, czyli platformy dla deweloperów pozwalającej na tworzenie interaktywnych, mobilnych i opartych na analityce aplikacji, które mogą być hostowane na infrastrukturze SoftLayer.


Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/it_solutions/chmura_ibm_wspiera_rozwoj_firm_w_europie_srodkowej_i_wschodniej.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »