Technologie » Komputery

Chmura, której chcesz zaufać

Chmura, której chcesz zaufać
Zobacz więcej zdjęć »
Internet ostatnich 25 lat zmienił świat na niespotykaną skalę. Nasze obawy wynikające z korzystania z globalnej sieci stały się niemal tak samo wielkie, jak korzyści które osiągamy. W ciągu ostatnich 5 lat codziennie przekonujemy się, że sami nie podołamy cyberzagrożeniom.

Transformacja modelu IT

Początkowo – i słusznie – chmurę obliczeniową prezentowano przede wszystkim jako nowy model ekonomiczny wykorzystania informatyki. Zamiast inwestycji w serwery i personel działu IT, chmura oferowała elastyczne zasoby, możliwość dynamicznego dopasowania do wymagań, a przede wszystkim zmieniała sposób kupowania rozwiązań informatycznych. Teraz zarówno infrastruktura, jak i oprogramowanie stały się usługą.

Najczęściej podnoszonym problemem przy przejściu na chmurę była zmiana odpowiedzialności. W dotychczasowym modelu była ona jasna – to moje przedsiębiorstwo, mój dział IT i mój Administrator Bezpieczeństwa Informacji są całkowicie odpowiedzialni za sprawne działanie systemów, za cyberbezpieczeństwo czy za ochronę danych osobowych. W sytuacji, kiedy część z zadań miała być przesunięta do zewnętrznego dostawcy, odpowiedzialność musiała być rozłożona pomiędzy użytkownika i jego działy a dostawcę. Ta odpowiedzialność była i jest regulowana na dwa sposoby – przepisami prawa, które określały ramy użycia chmury oraz umowami pomiędzy użytkownikiem a dostawcą chmury.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.magazynit.pl/cloud-computing/chmura-ktorej-chcesz-zaufac.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »