Technologie » Komputery

Chmura to konieczność… i kropka

Chmura to konieczność… i kropka
Zobacz więcej zdjęć »
Chmura zyskała nowe znaczenie i na stałe zagościła już w terminologii związanej z technologią i jej wpływem na transformację przedsiębiorstw.„Dzisiaj nikt nie pyta, czy warto, ale w jakim stopniu korzystać z chmury, by przyniosła profity dla organizacji.

Nie ulega wątpliwości, chmura to konieczność… i kropka” – przekonuje Magda Taczanowska, Dyrektor segmentu Enterprise w polskim oddziale Microsoft. Co w takim razie powstrzymuje polskie firmy przed migracją do chmury? Jakie przeszkody napotykają i jak można je pokonać?


Poszukiwaniem odpowiedzi na te pytania zajmować się będą praktycy z polskich przedsiębiorstw we współpracy z ekspertami z Microsoft. W ramach programu Cloud Challengers, organizowanego przez Microsoft oraz CIONET, uczestnicy mogą liczyć na dostęp do eksperckiej wiedzy na temat adopcji chmury oraz jak radzić sobie z wyzwaniami, które mogą pojawić się w czasie tego procesu w 3 kluczowych obszarach specjalizacji: zarządzania danymi i wykorzystania sztucznej inteligencji, kreowania innowacji oraz tworzenia odpowiedniej infrastruktury.

Prognozy Gartnera wskazują, że popularność usług chmury publicznej w 2019 wzrośnie o 17,3 proc. osiągając wartość 206,2 mld USD[1]. Oznacza to, że trudno pominąć wykorzystanie chmury obliczeniowej przy tworzeniu mapy drogowej rozwoju środowiska IT w organizacji. Większość decydentów już dzisiaj korzysta z możliwości modelu cloud lub zastanawia się nad procesem migracji do chmury. Tym bardziej, że coraz częściej potrzeba przychodzi z biznesu, który oczekuje skalowalnych, elastycznych i inteligentnych rozwiązań, dla których chmura jest fundamentem. Cloud to zarówno bardziej wydajne środowisko pracy, lepsza komunikacja i współpraca, ale również krótszy czas wprowadzania innowacji na rynek i sprawniejsza obsługa klienta w oparciu o nowoczesne kanały komunikacji. To również optymalizacja procesów i bezpieczeństwo wewnętrznych systemów i danych. Wreszcie, to dostęp do platformy do budowania zaawansowanych mechanizmów analityki danych, których mamy coraz więcej i wciąż uczymy się robić z nich użytek, by oferować klientom bardziej dopasowane produkty i usługi.

Czytaj całość artykułu tutaj: https://erp-view.pl/it-solutions/28058-chmura-to-koniecznosc-i-kropka.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »