Rozrywka i wypoczynek » Sport

Chuchała i Ciupka reprezentantami Polski w Pirelli Star Driver

Chuchała i Ciupka reprezentantami Polski w Pirelli Star Driver
Zobacz więcej zdjęć »
Rajd Barum, od zawsze uważany za największe rajdowe święto w Czechach, także w tym roku będzie prawdziwą gratką dla kibiców. Na liście zgłoszeń siódmej rundy Mistrzostw Europy i dziewiątej IRC znalazło się aż 130 załóg.

I to tylko dlatego, iż organizatorzy wprowadzili limit zgłoszeń, wiedząc, jak wielkie będzie zainteresowanie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Na starcie w Zlinie zobaczymy więc całą czołówkę IRC i RSME, z Juho Hänninenem, Krisem Meeke, Janem Kopeckym czy Freddym Loixem na czele. W Czechach pojawią się również polscy zawodnicy, między innymi załoga z Bielska-Białej: Wojciech Chuchała i Ryszard Ciupka. Tegoroczny Rajd Barum będzie bowiem areną zmagań programu Pirelli Star Driver dla zawodników z regionu Europy Centralnej.

Ideą PSD jest wyłowienie młodych rajdowych talentów z każdego zakątku naszego globu, a najlepsi z nich mają szansę na starty w Mistrzostwach Świata dzięki wsparciu oponiarskiego giganta. Podczas Rajdu Barum Polskę będzie reprezentować Wojciech Chuchała, tradycyjnie pilotowany przez doświadczonego Ryszarda Ciupkę. Załoga zdecydowała, iż ich bronią tym razem będzie Citroën C2-R2 Max. Rajdówka przybierze barwy portalu Eurosport.pl, Magazynu Rajdowego WRC oraz portali InSilesia.pl i Bielsko.Biala.pl, którzy będą patronami medialnymi załogi.

- Już niebawem Rajd Barum i nasza wielka czeska przygoda. Wszystko, co nas czeka, będzie dla nas dużą nowością i wyzwaniem. Począwszy od samochodu i odcinków, a skończywszy na oponach włoskiej marki Pirelli, która chce nam otworzyć drzwiczki do Mistrzostw Świata. Zapowiada się to bardzo pozytywnie. Tym bardziej, że wszystko co nowe, zawsze jest ciekawsze i przyjemniejsze. Do tego duża konkurencja na pewno da nam się fajnie pościgać, wiec myślę, że udany weekend mamy niemal zapewniony – komentuje przed startem Wojciech Chuchała.

Polska załoga zmierzy się z czterema rywalami z Czech, Słowacji, Chorwacji i Austrii, a kwalifikacje programu Pirelli Star Driver odbędą się podczas sobotniego etapu. Sędziowie ocenią zawodników i na podstawie osiągniętych wyników (punkty za lokaty na poszczególnych odcinkach) wytypują najlepszych, zarówno spośród startujących cztero-, jak i przednionapędowymi rajdówkami. W tym roku formuła oceny jest odmienna niż w ubiegłych latach, ale już niemal tradycyjnie organizatorzy programu nie zdradzają wszystkich szczegółów. Pewne jest natomiast, iż Wojciech Chuchała i Ryszard Ciupka dadzą z siebie wszystko, aby jak najlepiej wykorzystać tę szansę i skutecznie zaprezentować się na międzynarodowej arenie. Wbrew początkowym założeniom Polacy oficjalnie zgłosili się do Rajdu Barum (nie jest to wymogiem klasyfikacji w PSD), więc zobaczymy ich podczas obu dni zawodów oraz na piątkowym superoesie w Zlinie. Wszystko po to, aby maksymalnie wykorzystać przeszło 270 kilometrów wymagających odcinków specjalnych, a także zaprezentować się polskim kibicom, którzy co roku licznie pojawiają się w Czechach. Wojciech Chuchała i Ryszard Ciupka liczą na gorący doping, a wszystkich fanów zapraszają na www.WojtekChuchala.pl, gdzie na bieżąco będą się pojawiać najnowsze informacje i multimedia. Odwiedzajcie również strony naszych patronów medialnych oraz nasze profile na Facebooku i Twitterze. Do zobaczenia na oesach!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Rally Promotion
http://www.rallymedia.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »