Dom » Budownictwo

Ciepły montaż zimową porą

Ciepły montaż zimową porą
Zobacz więcej zdjęć »
Ryzyko, jakie niesie ze sobą montaż stolarki otworowej w okresie jesienno-zimowym, można z powodzeniem ograniczać poprzez dobór odpowiednich preparatów uszczelniających.

Dzięki swoim właściwościom pianki PVC Winterfoam i Winterfoam firmy Den Braven utrzymują prawidłową przyczepność i nie kruszą się nawet w ujemnych temperaturach.
 
Wysokiej jakości okna i drzwi to elementy domu, które zapewnią prawidłowy poziom izolacji termicznej, akustycznej oraz przeciwwilgociowej.  By spełniały swoją rolę prawidłowo istotny jest jednak ich montaż i uszczelnienie, które nie spowoduje naruszenia profili – głównego elementu zapewniającego ochronę przed stratami ciepła. Piany zimowe PVC Winterfoam i Winterfoam firmy Den Braven, dedykowane są do uszczelniania wrażliwej na naprężenia stolarki otworowej i pozwalają na prowadzenie prac montażowych nawet przy ujemnych temperaturach.
 
Pianka do montażu drzwi
 
Solidne drzwi wejściowe to nie tylko wizytówka całego domu. Są również bardzo istotnym elementem wpływającym na bilans energetyczny budynku. Im wyższa termoizolacyjność, a także solidność ich wykonania, tym większe wymagania stawia się wobec poprawnego montażu. Każda nierówność powoduje bowiem, że nie tylko mogą pojawić się trudności z ich domykaniem, ale rośnie również ryzyko nieszczelności i powstania mostków cieplnych. Bardzo ważne dla funkcjonalności drzwi jest zatem osadzenie ościeżnic. Jeżeli wykonane są one z drewna, to należy pamiętać, że jest to naturalny surowiec, wyjątkowo plastyczny, nawet w przypadku twardszych gatunków. Aby nie zniweczyć wysiłku włożonego w prawidłowe wypoziomowanie, konieczne jest zatem zastosowanie pianki, która nie tylko odpowiednio uszczelni pozostałe po montażu przestrzenie, ale jednocześnie nie spowoduje ewentualnego wypaczenia drewna. Jednoskładnikowa piana Winterfoam firmy Den Braven dedykowana jest do prac montażowych z zastosowaniem elementów zarówno drewnianych, jak i metalowych czy z tworzyw sztucznych.  Wyróżnia się ona  wysoką stabilnością wymiarową nawet przy niskich temperaturach.  Poprawny czas obróbki w temperaturze do - 12°C gwarantuje, że wypełnienie zwiąże prawidłowo i będzie stanowić bardzo dobrą izolację termiczną, akustyczną i przeciwwilgociową. Jest to również produkt całkowicie ekologiczny, wolny od substancji szkodliwych dla środowiska.
 
Niskoprężna pianka do montażu okien
 
Nowoczesne budownictwo coraz częściej stosuje okna o dużej powierzchni. Wraz z rozmiarami szyb, rosną także długości profili okiennych, które stają się tym samym bardziej wrażliwe na wszelkiego rodzaju niedociągnięcia w trakcie ich montażu. Nawet delikatne nierówności powodują bowiem, że na dłuższym odcinku odchylenia stają się coraz większe. Zmniejszają się wówczas walory użytkowe okien. By zminimalizować wszelkiego rodzaju odkształcenia profili okiennych, warto zastosować odpowiedni preparat do ich montażu, zwłaszcza kiedy prace prowadzone są przy niskich temperaturach. PVC Winterfoam to niskoprężna, półsztywna, wielosezonowa pianka montażowo-izolacyjna przeznaczona do stosowania nawet, gdy na dworze panuje mróz. Dzięki niskiemu stopniowi rozprężenia nie wypacza profili i zachowuje stabilność wymiarową oraz sprężystość.  Zaletą jest również utwardzanie pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu lub materiałach, której w jesienno-zimowy czas nie brakuje. Po utwardzeniu jest chemicznie neutralna i uniemożliwia rozwój grzybów lub pleśni. Dzięki temu możemy swobodnie kontynuować prace w czasie zimy, bez obaw o negatywne skutki niekorzystnej aury. 
Montaż wysokiej jakości stolarki otworowej nie jest problemem nawet w okresie jesienno-zimowym, jeżeli tylko zastosowane zostaną preparaty zachowujące swoje właściwości również przy ujemnych temperaturach.

www.denbraven.pl
Firma Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania została założona w 1991 roku jako wschodnioeuropejski oddział Grupy Den Braven. Holding Den Braven Sealants jest liderem technologii uszczelnień w Europie, a marka Zwaluw (Jaskółka z j. holenderskiego) jest rozpoznawalna na całym świecie. Terenem działania Den Braven East jest nie tylko Polska, ale i inne kraje Europy Wschodniej i Azji (Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś, Azerbejdżan i Kazachstan). Od 2000 r. dysponuje również oddziałem w Moskwie. Den Braven East oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej obejmujący: silikony, piany poliuretanowe, masy uszczelniające, takie jak akryle, kauczuki i butyleny, kleje montażowe, kleje do drewna i paneli, MS – polimery, kity, fugi, szpachlówki, grunty, impregnaty do drewna, plastyfikatory, środki czyszczące, taśmy dekarskie, samorozprężne taśmy uszczelniające, szpachelki, lakiery w sprayu, hydroizolacje, akcesoria do pian poliuretanowych, pistolety ręczne oraz pneumatyczne i akumulatorowe do silikonów, narzędzia. Dzięki uznanej jakości produkty Den Braven znajdują powszechne zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. Den Braven dysponuje magazynami o powierzchni ponad 5000 miejsc paletowych. Produkty firmy dostarczane są w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »