Technologie » Komputery

Cloud przyszłością biznesu

Cloud przyszłością biznesu
Zobacz więcej zdjęć »
Analitycy IDC przewidują, że w ciągu najbliższych dwóch lat liczba firm, w których toczyć się będą procesy transformacyjne, wyniesie przynajmniej 60 proc.

Potwierdzają to eksperci Gartnera, którzy uważają, że tylko przejście procesu transformacji cyfrowej jest gwarantem dalszego wzrostu przedsiębiorstwa w erze digitalizacji. Migracja danych do chmury jest jednym z ważnych aspektów transformacji. Z danych Cisco Global Cloud Index wynika, że do 2021 roku 94 proc. firm zrezygnuje z własnych centrów danych (2). Ale jak przenieść dane do chmury, by ich migracja w istocie przyniosła przedsiębiorstwu korzyści finansowe?

Wbrew pozorom, z chmury korzystać mogą nie tylko duże korporacje, które dysponują olbrzymimi zbiorami danych. To rozwiązanie, które przyda się zarówno największym na świecie koncernom spożywczym, czy przemysłowym, jak i niewielkim, rodzinnym przedsiębiorstwom - bo one także mogą zaoszczędzić, przechowując dane w chmurze. Przykładem mogą być firmy zajmujące się przygotowywaniem na zlecenie materiałów wideo, które obecnie nie muszą posiadać komputerów za kilkanaście tysięcy złotych, by móc wyrenderować przygotowywane filmy. Mogą bowiem wysłać materiał do chmury i tam przeprowadzić cały proces z wykorzystaniem Amazon Elastic Transcoder. Koszt takiego rozwiązania to zaledwie kilka dolarów. Potem film może w cloudzie zostać - jest tam bezpieczny, a niektórzy dostawcy, jak Amazon, gwarantują dostępność plików nawet na poziomie 99,999999999 proc. Oznacza to, że jeśli w chmurze Amazon S3 przechowywane jest 10 tys. obiektów, to utracony zostanie średnio jeden z nich raz na 10 mln lat.

Czytaj całość artykułu tutaj: https://erp-view.pl/it_solutions/cloud_przyszloscia_biznesu.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »