Dom » Nieruchomość

Co i za ile u deweloperów?

Co i za ile u deweloperów?
Zobacz więcej zdjęć »
Deweloperzy notują znaczną poprawę sprzedaży w trzech kwartałach br. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Jakich mieszkań szukamy najczęściej? Jak kształtują się ceny? Co oferuje rynek?

Co kupujemy? W tej kwestii od dawna nic się nie zmieniło. W stolicy najszybciej znajdują nabywców mieszkania dwupokojowe o pow. do 45 - 50 mkw. w cenie nie przekraczającej 8 tys. zł za mkw. Przy metrażu większym niż 55 mkw. kupujący szukają już trzech pokoi.

Z obliczeń analityków portalu Tabelaofert.pl wynika, że średnia stołeczna stawka mkw. nowego mieszkania kształtuje się na poziomie ok. 8,6 tys. zł.

W III kw. br. w całym kraju najbardziej poszukiwane były małe lokale. Jak wynika ze statystyk serwisu OtoDom.pl, najwięcej, bo 24 proc. zapytań dotyczyło mieszkań do 30 mkw. Najmniejsze lokale można kupić w Warszawie od 200 tys. zł. Takie mieszkania znikają z ofert deweloperów nawet przed rozpoczęciem budowy. Mieszkania 2- lub 3-pokojowe o powierzchni do 60 mkw. wyszukiwało 18 proc. potencjalnych klientów, a 3- lub 4-pokojowe od 60 do 80 mkw. wpisywało do wyszukiwarki 16 proc. poszukujących. Przy czym, w tym roku z wyszukiwarki portalu skorzystało dwukrotnie więcej osób niż w zeszłym roku.

Zwiększone zainteresowanie kupujących potwierdzają deweloperzy. - W rozpoczętym w maju br. nowym etapie budowy osiedla Alpha sprzedaliśmy już większość mieszkań. Budujemy w segmencie popularnym. Cena mkw. w naszej inwestycji (6950 zł/mkw. – 7350 zł/mkw.) jest niższa od średniej stawki za mkw. nowego mieszkania w Warszawie i dlatego nie mamy problemu ze sprzedażą. Najszybciej kupujący decydują się na lokale dwupokojowe o najmniejszej powierzchni 39 mkw. i trzypokojowe 49 metrowe, których ceny całkowite są najmniejsze. – twierdzi Teresa Witkowska, dyrektor Sprzedaży w RED Real Estate Development.

Droższe mieszkania długo czekają na klienta. Im większy metraż i wyższa cena, tym dłużej trzeba szukać nabywcy. Gotowe lokale, na które nie ma chętnych to najczęściej duże mieszkania z górnej półki. Prawie 60 proc. całej oferty stanowią lokale o powierzchni ponad 60 mkw., obliczają analitycy redNet Consulting. Jeśli chodzi o gotowe lokale, ponad 74 proc. ma metraż większy niż 60 mkw.  

Umocnienie rynku

Deweloperzy stosują bonifikaty oraz upusty, które intensyfikują sprzedaż. Dlatego w gotowych już inwestycjach tempo sprzedaży w ostatnich miesiącach wzrosło. Kupujący podpisują też znacznie więcej umów niż w zeszłym roku na lokale, które oferują inwestorzy na wczesnym etapie realizacji.
 
Jeśli na rynku oferowanych jest dużo gotowych mieszkań, świadczy to o jego złej kondycji. Dwa lata temu, w 2008 r. dostępne były tylko projekty w fazie realizacji. W 2009 r. połowę całej oferty rynku pierwotnego stanowiły mieszkania gotowe. Od połowy zeszłego roku jednak udział gotowych mieszkań w ofercie systematycznie maleje. To efekt większej dostępności kredytów. Rynek nieruchomości zaczyna się stabilizować.
Najlepszym tego dowodem może być kondycja polskiego rynku nieruchomości komercyjnych. Według specjalistów z firmy doradczej Cushman & Wakefield w Polsce ten rok w sektorze komercyjnym zamknie się wysokością transakcji na poziomie ok. 2 mld euro. Taki wynik po raz ostatni notowany był przed 2008 r., tj. przed kryzysem. Oznaczałoby to o niemal połowę lepszy rezultat sprzedaży niż w ubiegłym roku. W III kwartale tego roku wartość transakcji wyniosła ok. 655 mln euro, a to ponad sześciokrotny wzrost w stosunku do III kwartału 2009 roku.

RED Real Estate Development

RED Real Estate Development Sp. z o.o. to międzynarodowa firma prowadząca działalność deweloperską. W Polsce jest obecna od 2006 roku. Tworzy oparte na wizjach i bazujące na badaniach, nowoczesne rozwiązania w zakresie budownictwa. Zarządza całościowym procesem inwestycyjnym od momentu pozyskania optymalnej lokalizacji, poprzez realizację inwestycji do jej sprzedaży. Firmą zarządza grupa ludzi, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas realizacji różnorodnych projektów budowlanych w wielu krajach.  Specjalizują się zarówno w projektach komercyjnych na szeroką skalę, budowie hoteli jak i budownictwie mieszkaniowym.        
Do najciekawszych przedsięwzięć zrealizowanych przez RED Real Estate Development Sp. z o.o. należy budowa Hotelu W na Times Square w NY i luksusowego Hotelu InterContinental w Porcie Bostońskim oraz przebudowa budynku Giełdy Ubezpieczeniowej w NY i biurowca o powierzchni 140 tys. m2 w centrum Chicago. Udziałowcy firmy przeprowadzają także inwestycje mieszkaniowe, które cechuje wysoka jakość i funkcjonalność. Realizują m. in. największe inwestycje w zakresie budownictwa mieszkaniowego w Antwerpii i jej rejonie.

RED Real Estate Development Sp. z o.o. inspirując się najlepszymi wzorami realizuje światowej klasy kompleksowe projekty inwestycyjne. Celem firmy jest podwyższanie i umacnianie osiągniętej dotychczas pozycji wśród firm deweloperskich na rynku polskim. Firma jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich  i stosuje zasady Kodeksu Dobrych Praktyk w relacjach Klient-Developer. Oferuje opiekę i fachowe doradztwo indywidualne na każdym etapie realizacji inwestycji.

Dodatkowe informacje:
PRESTIGE PUBLIC RELATIONS
prestigepr@prestigepr.pl   
tel. 022 620 28 29
www.prestigepr.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RED-Real Estate Development
http://www.red-development.pl/deweloper/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »