Technologie » Telekomunikacja

Co możesz zyskać na ubezpieczeniu smartfona?

Co możesz zyskać na ubezpieczeniu smartfona?
Zobacz więcej zdjęć »
Smartfon to swoiste „centrum dowodzenia” naszych czasów. Jest wiele metod na jego zabezpieczenie – specjalne etui, osłony czy folie. Coraz częściej jednak użytkownicy decydują się na ubezpieczenie swoich urządzeń. Sprawdźmy, co można w ten sposób zyskać?

Interesujące dane na temat wypadków prowadzących do zniszczenia urządzeń elektronicznych prezentuje angielska firma Gadget Cover (źródło: https://www.gadget-cover.com/iphone-insurance). Rocznie około 600000 urządzeń elektronicznych wpada do toalet, kolejne 400000 zostaje zalanych drinkami lub napojami, zaś blisko 200000 kończy przydatność do użycia w czasie prania. To tylko niektóre z powtarzających się wypadków ze smartfonem w roli głównej. Ubezpieczyciel zwraca również uwagę na uszkodzenia powstałe w wyniku pozostawienia telefonu na pojeździe lub innym środku transportu, takim jak motocykl czy skuter. Z uwagi na częstotliwość występowania, taki scenariusz jest wyłączony z ochrony w każdym z produktów typu iPhone Insurance.

Naprawa lub wymiana na nowy

W przypadku nieumyślnego uszkodzenia urządzenia lub jego części, ubezpieczenie pokrywa naprawę lub koszt wymiany – szczegóły precyzują warunki umowy ubezpieczyciela. Podstawą uznania świadczenia jest nieumyślny charakter zdarzenia. Większość standardowych polis nie przewiduje rekompensaty, jeżeli smartfon został zgubiony lub utracony. Aby otrzymać odszkodowanie w takiej sytuacji, trzeba liczyć się z koniecznością wykupienia dodatkowej opcji premium.

Nowy smartfon a kradzież

Statystyki polskiej Policji wskazują na pozytywne zjawisko – stopniowej redukcji przestępstw, w których głównym ale niekoniecznie jedynym motywem był telefon. Na przestrzeni lat 2005–2012 odnotowano spadek zgłoszeń z poziomu około 87 000 do blisko 46 500 przypadków (źródło: http://statystyka.policja.pl/st/informacje/87763,Przestepstwa-dotyczace-telefonow-komorkowych.html). W dzisiejszym świecie płatności cyfrowych i komunikacji internetowej, nasz telefon w niepowołanych rękach może być powodem ryzyka utraty środków na koncie bankowym lub złośliwego wykorzystania danych. Jeżeli padniemy ofiarą kradzieży smartfonu, ubezpieczyciele zwykle dostarczają nowy egzemplarz.

Ochrona na wypadek utraty środków

Produkty typu iPhone Insurance przewidują dodatkową, płatną opcję ochrony na wypadek wykorzystania naszych środków za pomocą skradzionego nam smartfona. Sytuacja taka może mieć miejsce, gdy korzystamy z funkcji płatności telefonem typu e-wallet lub gdy złodziej uzyska dostęp do naszych danych i haseł. Ubezpieczyć można także nieautoryzowane użycie danych. Podstawą wypłaty ewentualnego świadczenia ma być potwierdzenie poniesienia kosztów z tego tytułu.

Bezpieczeństwo w mobilnej rzeczywistości internetowej jest coraz istotniejsze. Najlepszym zabezpieczeniem są zdecydowanie ostrożność i zdrowy rozsądek. Nabycie wiedzy na temat metod obrony i ubezpieczenia przed skutkami niepożądanych zdarzeń może okazać się w przyszłości bardzo pomocne.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 11 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )