Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Co oznacza termin „projektowanie uśmiechu?”

Co oznacza termin „projektowanie uśmiechu?”
Zobacz więcej zdjęć »
Protetyka i stomatologia estetyczna stwarzają nowe możliwości w obszarze rekonstrukcji uśmiechu. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają pełną odbudowę uzębienia zgodnie z potrzebami pacjenta — związanymi nie tylko z funkcjonalnością, ale także wymaganiami dotyczącymi estetyki.

Rozwiązania protetyczne, które w obecnych czasach są wykorzystywane do odbudowy ubytków zębowych, mogą wyglądać praktycznie jak naturalny ząb pacjenta!

Niektórzy pacjenci podchodzą do tego sceptycznie i z pewnym dystansem. Takie odczucia najczęściej są powodowane przez brak możliwości zwizualizowania ostatecznego efektu, brak wpływu na efekt — na współpracę decydują się pacjenci, którzy są w stanie stuprocentowo zaufać swojemu dentyście. W obecnych czasach nie ma potrzeby, aby jedynie wyobrażać sobie nowy uśmiech i zobaczyć go jako rezultat ciężkich prac… wystarczy go uprzednio zaprojektować! Dowiedz się czym jest projektowanie uśmiechu i dlaczego jest ono ważne w stomatologii.

Czym jest projektowanie uśmiechu?

Projektowanie uśmiechu to specjalny system, który umożliwia stworzenie wizualizacji nowego uśmiechu pacjenta jeszcze przed rozpoczęciem prac. Symulacja Digital Smile Design (DSD) jest bardzo zaawansowana pod względem technologicznym — obraz uwzględnia mimikę pacjenta, jego rysy twarzy, a także kształt i barwę zębów. Z tego powodu DSD dostarcza zarówno dentyście, jak i pacjentowi niezwykle istotnych informacji.

Dla kogo przeznaczona jest usługa projektowania uśmiechu?

Pierwszą grupą pacjentów, do których kierowana jest usługa projektowania uśmiechu, są osoby chcące mieć wpływ na uzyskany efekt podczas leczenia. Pacjenci, którzy widzą obraz, są w stanie łatwiej opisać zmiany, które chcieliby wprowadzić — a z pomocą Digital Smile Design dentysta jest w stanie łatwo zwizualizować, jak dane zmiany będą wyglądać po leczeniu.

Z DSD będą zadowoleni pacjenci, którzy do leczenia protetycznego czy stomatologii estetycznej podchodzą z dozą niepewności. Dzięki systemowi projektowania uśmiechu efekt prac będzie zobrazowany jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek prac, co wyklucza ryzyko ostatecznego niezadowolenia z uzyskanego rezultatu.

Czy warto zaprojektować uśmiech?

Usługa projektowania uśmiechu to spore udogodnienie w zakresie uzupełniania ubytków zębowych czy poprawy estetyki uśmiechu. Bez wątpienia warto z niej skorzystać — choćby dla zaspokojenia własnej ciekawości przed podjęciem zabiegu. Projektowanie uśmiechu jest zalecane także tym pacjentom, którzy chcieliby najpierw zobaczyć, jak będą wyglądać z danym uśmiechem, a później dopiero przystąpić do leczenia.

Uzyskana cyfrowa makieta to także świetny punkt odniesienia celem porównania uzyskanych efektów. Pacjent, który nie będzie zadowolony z uzyskanego rezultatu, może porównać go z zaakceptowaną przez siebie wizualizacją i w przypadku niezgodności zapytać o możliwość korekty. Dzięki DSD pacjent nie musi trudzić się formułowaniem opisów, które koniec końców mogą zostać niezrozumiane — cyfrowo zaprojektowany uśmiech jest wart więcej niż 1000 słów! Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »