Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Co powinnaś zrobić zanim urodzi się dziecko?

Co powinnaś zrobić zanim urodzi się dziecko?
Zobacz więcej zdjęć »
Macierzyństwo to najpiękniejszy czas w życiu kobiety. Wiąże się jednak z podwójną odpowiedzialnością, dlatego należy się do niego dobrze przygotować. Zanim upragnione dziecko przyjdzie na świat, koniecznie zadbaj o kilka ważnych kwestii.

Ciąża to wyjątkowy stan w życiu każdej kobiety. Macierzyństwo niesie ze sobą wiele poważnych zmian w życiu i trzeba mieć tego świadomość, aby móc się dobrze przygotować do nowej roli w życiu. Szczególnie, kiedy oczekujemy pierwszego dziecka. Jego przyjście na świat oznaczać będzie istną rewolucję, która na zawsze przewartościuje życie przyszłej mamy i jej najbliższych. Przyszli rodzice staną przed wielkim wyzwaniem i aby mu w pełni sprostać, warto poczynić pewne niezbędne kroki zanim jeszcze maluszek pojawi się na świecie. Kobiety na wieść o ciąży, przygotowania do nowej roli w życiu rozpoczynają od wyprawki. Zanim jednak zaczniesz kompletować ubranka dla niemowląt, zadbaj o inne, niemniej ważne sprawy:

  1. Opieka lekarska – wybór lekarza prowadzącego ciążę i szpitala lub kliniki, w której będziesz rodzić to kwestia priorytetowa. Lekarz powinien nie tylko dbać o prawidłowy przebieg ciąży, ale także dawać poczucie bezpieczeństwa, być dostępny o każdej porze, powinien wspierać, uważnie słuchać, odpowiadać na pytania i rozwiewać wszelkie wątpliwości.

  2. Zmiana nawyków żywieniowych – to co jesz będąc w ciąży ma ogromne znaczenie. Należy zatem zadbać, by dieta była zdrowa i bogata w składniki niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Zdrowa dieta kobiety będącej w ciąży powinna wykluczać spożywanie przetworzonych produktów. W zamian za to do codziennego jadłospisu należy włączyć naturalne, dobre jakościowo produkty, bogate w witaminy, minerały, węglowodany oraz kwasy tłuszczowe. Wskazana jest także suplementacja diety specjalnymi preparatami, które dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

  3. Szkoła rodzenia – jeśli jesteś w ciąży po raz pierwszy, to naturalne, że masz obawy i boisz się tego, co Cię czeka. Warto więc zapisać się do szkoły rodzenia. Uczestnicy zajęć w szkole rodzenia dowiadują się jak przebiega ciąża, jak radzić sobie z bólem, przygotowują się do porodu, poznają zasady pielęgnacji noworodka, otrzymują niezbędne informacje oraz wsparcie. Udział w takich zajęciach pozytywnie wpływa na samopoczucie przyszłych rodziców.

  4. Odpoczynek i relaks – jeśli do tej pory pracowałaś na pełnych obrotach, koniecznie zwolnij. Oszczędzaj siły, bo niedługo będą Ci bardzo potrzebne. Podziel się domowymi obowiązkami z domownikami, a czas przeznacz na beztroski relaks. Sprzątanie czy gotowanie obiadu może się obejść bez Ciebie. W ciąży najważniejsze jest Twoje zdrowie i dobre samopoczucie, dlatego nie szczędź sobie odpoczynku, wychodź na spacery i dbaj o siebie. Nie zapominaj o aktywności fizycznej – ciąża to nie choroba, nie musisz jej przeleżeć w łóżku. Wystarczy ubrać się w luźny t-shirt i spodnie ciążowe, rozłożyć na podłodze matę do ćwiczeń i nawet podczas oglądania telewizji można wykonywać lekkie ćwiczenia, które pozytywnie wpłyną na samopoczucie.

  5. Wyprawka – choć nie jest to główny priorytet, nie warto zwlekać z kompletowaniem wyprawki i lepiej powoli, systematycznie kupować niezbędne rzeczy, niż odkładać wszystko na ostatnią chwilę. Nie musi to oznaczać gorączkowego biegania po sklepach, bowiem niektóre elementy wyprawki takie jak body dziecięce, śpioszki czy kaftaniki można kupić przez Internet.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Malwinau

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »