Technologie » Komputery

Co powinni wiedzieć dyrektorzy IT o rewolucyjnych technologiach w 2018

Co powinni wiedzieć dyrektorzy IT o rewolucyjnych technologiach w 2018
Zobacz więcej zdjęć »
Nie jest tajemnicą, że chmura należy do ważnych przełomowych technologii, radykalnie przyspieszając opracowywanie i wdrażanie nowych, rewolucyjnych rozwiązań i modeli biznesowych.

Chatboty, sztuczna inteligencja i łańcuch bloków (blockchain) obiecują nowe możliwości wzrostu biznesowego w oparciu o bardziej spersonalizowane relacje, nowe źródła przychodów oraz obniżenie kosztów infrastruktury.

Zmian jest bardzo dużo i rozgrywają się bardzo szybko; co więc powinni wiedzieć o najważniejszych nowych technologiach dyrektorzy ds. informatycznych, którzy chcą skutecznie wspierać swoje przedsiębiorstwa?

Bańka sztucznej inteligencji

Ludziom niełatwo jest dotrzymać kroku rosnącej masie danych w systemach finansowych, kadrowych, handlowych i marketingowych, a także w operacjach związanych z zarządzaniem tymi systemami i ich bezpieczeństwem. Problemem jest też ich interpretowanie.

Choć sztuczna inteligencja wydaje się być odpowiedzią na te trudności, poważnych wdrożeń jest jak na razie niewiele. Z raportu firmy McKinsey wynika, że tylko 20% przedsiębiorstw, które zdają sobie sprawę ze znaczenia sztucznej inteligencji, już ją wdrożyło, a zgodnie z opracowanym przez firmę Forrester raportem pt. „Predictions 2018: The Honeymoon For AI Is Over” (Przewidywania na rok 2018: skończył się miesiąc miodowy dla sztucznej inteligencji) wyjście poza szum medialny będzie wymagało ciężkiej pracy w obszarze planowania i wdrażania oraz prawidłowego zarządzania tą technologią.

Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/wiadomosci/co_powinni_wiedziec_dyrektorzy_it_o_rewolucyjnych_technologiach_w_2018.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »