Dom » Budownictwo
Co składa się na koszt blachy trapezowej?
Zobacz więcej zdjęć » |
Przy pomocy trapezów spełnimy nasze marzenia o dachu wyjątkowym, który będzie zachwycał wszystkich mijających nasz dom. Blachę tego rodzaju skutecznie zastosujemy w przypadku skromnych domów, jak i w sytuacji, gdy realizujemy projekt monumentalny (np. magazyn). Opisywany materiał odznacza się również atrakcyjną ceną. Dlaczego blacha trapezowa cały czas jest pokryciem tak kosztowo przystępnym?
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Wszystkie aspekty składające się na koszt blachy trapezowej
Nadeszła pora na to, żebyśmy przedstawili wszystkie czynniki, które mają wpływ na cenę blachy trapezowej
Profil
Wysokość przetłoczenia decyduje nie tylko o przeznaczeniu blachy trapezowej, ale również o jej cenie. Najtańszy jest profil niski, który przydaje się przy tworzeniu wyszukanej elewacji. Nieco droższy jest profil średni (profil znajdujący się w przedziale od 14 do 60 mm). Blachy o średnim profilu skutecznie zastosujemy na dachach domów jednorodzinnych oraz garaży. Jest to również profil, który uznamy za najbardziej uniwersalny. Najwyższe przetłoczenia są najdroższe i stanowią domenę budownictwa o dużej skali.
Grubość materiału
Grubość stali również wpływa na koszt blachy trapezowej. Zaznaczmy jednak, że inwestycja w grubszą stal na pewno się nam opłaci, ponieważ blacha trapezowa, do której wytworzenia zastosowano grubszą stal przetrwa znacznie dłużej. Trapez tego rodzaju doskonale radzi sobie z uszkodzeniami mechanicznymi oraz skutecznie odpiera ataki deszczu oraz gradu.
Powłoki ochronne
Każda powłoka kosztuje inaczej, dlatego nie jest zaskoczeniem to, że oddziałuje na cenę materiału pokryciowego. Firma Blachy Pruszyński posiada w swojej ofercie powłoki: FOODSAFE, PS, FARM, PMG, PURLAK, ULTRAMAT oraz PURMAX. Każdy z nich poprawia wytrzymałość blachy trapezowej oraz podkreśla jej estetyczne zalety.
Proces produkcyjny
Czynniki związane z produkcją oraz dbaniem o jakość wytwarzanych elementów również wpływają na cenę blachy trapezowej. Lokalny producent, który nie posiada wyszukanego zaplecza technicznego, zaproponuje atrakcyjniejsze ceny od producenta, który troszczy się o to, by trapezy wykonywano z materiałów najwyższej jakości i przez długi czas badano. Warto postawić na droższe materiały, które zostały stworzone przy pomocy najnowszej technologii oraz odpowiednio przetestowane.
Czy cena blachy trapezowej zmienia się pod wpływem sezonowości?
Blacha trapezowa nie stanowi produktu sezonowego. Dzieje się tak, ponieważ prace budowlane trwają przez cały rok, bez względu na to, czy trwa mroźna zima czy gorące lato.
Opłaty za usługi dodatkowe
Za jakie usługi przyjdzie nam dodatkowo zapłacić przy zamówieniu blachy trapezowej?
Realizację blachy w niestandardowym kolorze
Zabezpieczenie blachy folią ochronną
Aplikację włókniny antykondensacyjnej
Gwarancja a cena
Można powiedzieć, że gwarancja nie wpływa bezpośrednio na cenę blachy trapezowej. Ma w tym oddziaływaniu swojego pośrednika w postaci powłoki ochronnej. Znacznie dłuższą gwarancję klient otrzyma na blachodachówkę powlekaną droższym poliuretanem niż tańszym poliestrem.
Istnieją również blachy trapezowe drugiego gatunku, które odznaczają się bardzo przystępną ceną. Nie udzielana jest jednak na nie gwarancja, co sprawia, że kupując taki produkt naprawdę dużo ryzykujemy.
Jak ekologia oddziałuje na cenę trapezu?
W dzisiejszych czasach ekologiczne podejście do produkcji materiałów budowlanych ma ogromne znaczenie. Coraz silniej doceniana jest możliwość przetworzenia użytych wcześniej materiałów tak, by można było je ponownie zastosować. W cenie są również wszelkiego rodzaju certyfikaty ekologiczne. Czy to wszystko może wpływać na cenę blachy trapezowej? Produkty, które spełniają standardy ekologiczne są droższe, ale w parze z wyższą ceną idą nowe możliwości.
Jak widać, bardzo dużo czynników wpływa na cenę blachy trapezowej, zaczynając od technicznej specyfikacji, a kończąc na aspektach związanych z ekologiczną certyfikacją. Bardzo ważne jest to, żeby przed zakupem materiału pokryciowego dokładnie przeanalizować wszystkie niezbędne kwestie. Tylko wtedy uda nam się stworzyć pokrycie dachowe, które jednocześnie będzie funkcjonalne, wizualnie interesujące i cenowo przystępne.
Nadesłał:
IMPULSE
|
Komentarze (0)