Dom » Nieruchomość

Co to jest flip i jak można na nim zarobić?

Co to jest flip i jak można na nim zarobić?
Zobacz więcej zdjęć »
Zakup mieszkania na flip staje się coraz popularniejszą metodą inwestowania w nieruchomości. Korzystają z niego przede wszystkim Ci, którzy nie szukają stabilnej lokaty kapitału, ale dążą do tego, by tym kapitałem obracać i stale go pomnażać. Zobaczmy, co to jest flip i jak można na nim zarobić.

Co to jest flip?

Flip to jedna z form inwestowania w nieruchomości, w której chodzi o to, by kupić nieruchomość tanio, zrobić remont lub w inny sposób podnieść jej wartość, a następnie sprzedać ją z zyskiem. Na jednym flipie można zarobić od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wiele zależy od tego, jak okazyjnie udało się kupić nieruchomość, jakie były koszty odświeżenia/remontu mieszkania i w jakim czasie udało się to zrealizować. Sporo zależy również od tego czy przedmiotem inwestycji są nieruchomości Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto czy też nieruchomości w mniejszych miejscowościach.


remont.jpgJak szukać mieszkań na flip?

Jak już wyżej wspomniano, jedną z kluczowych kwestii przy poszukiwaniu nieruchomości na flip jest wyszukanie okazji czyli mieszkania oferowanego poniżej cen rynkowych. Wbrew pozorom takich mieszkań wcale nie jest tak mało, gdyż jest wiele powodów, dla których właściciele są gotowi obniżyć cenę mieszkania po to, by sprzedać je szybciej. To może być przeprowadzka do innego miasta/kraju, chęć szybkiego podziału spadku, rozwód czy potrzeby gotówkowe.

Dobrym źródłem takich ofert są ogłoszenia rozwieszane w okolicy mieszkania, banery na balkonach, rozmowy z sąsiadami czy kontakt z zaprzyjaźnionym pośrednikiem, który zna dobrze lokalny rynek.Jak podnieść wartość mieszkania?

Kluczem do osiągnięcia dobrego zysku z flipa jest podniesienie wartości kupionego okazyjnie mieszkania. Sposobów na wykonanie tego kroku jest wiele. Może to być remont mieszkania, zmiana układu funkcjonalnego, wydzielenie dodatkowego pomieszczenia lub otwarcie kuchni na salon. Czasem wystarczy jedynie odświeżenie wnętrza plus niewielki home staging i już mieszkanie znacząco zyskuje na wartości.Czas to pieniądz!

Osoby, które mają już na swoim koncie inwestycje w nieruchomości na flip mówią, że najważniejszą kwestią jest czas od zakupu do sprzedaży mieszkania. Im szybciej uda się podnieść wartość nieruchomości czyli zakończyć remont, tym szybciej pojawi się zysk, a co za tym idzie środki, które będzie można wykorzystać na zakup kolejnego flipa. Przy dobrej organizacji pracy, sprawnej ekipie remontowej w ciągu roku można zrobić 3-4 flipy, a nawet więcej, jeśli ktoś zaczyna działać na większą skalę. Mnożąc kilkudziesięciotysięczny zysk przez 3-4 można uzyskać już całkiem niezły poziom zysku w ciągu roku.Czy każdy może być fliperem?

Zarabianie na flipach to prowadzenie biznesu, tak jak każdego innego. Jedni uznają to za najlepszy pomysł na biznes, inni zupełnie się w tym nie odnajdą. Ważne jest to, że flipowaniem można zająć się na boku, nie rzucając swojej stałej pracy i po prostu spróbować swoich sił w tym biznesie. Na początek konieczna jest pewna orientacja na rynku nieruchomości, by ocenić, czy dana nieruchomość to zakup okazyjny, choć i tutaj można posiłkować się poradami osób znających rynek nieruchomości w danym rejonie. Potem przyda się dobra ekipa remontowa, by odświeżanie mieszkania przebiegło sprawnie, a na koniec pewne umiejętności sprzedażowe, które pozwolą z zyskiem sprzedać mieszkanie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »