Rozrywka i wypoczynek » Gry

Co warto wiedzieć o replikach ASG?

Co warto wiedzieć o replikach ASG?
Zobacz więcej zdjęć »
Broń ASG jest powszechnie dostępna, nie trzeba mieć na nią pozwolenia. Będzie to świetna alternatywa dla osób, które chcą poczuć się niczym żołnierz lub komandos jednostki specjalnej.

Repliki ASG świetnie odwzorowują prawdziwą broń, więc trzeba pamiętać o ich zabezpieczeniu w przypadku noszenia w miejscach publicznych, dzięki temu nie będzie problemu z poruszaniem się w terenie miejskim. ASG stało się obecnie sportem, który cieszy się popularnością na całym świecie. Jeśli ktoś liczy na niezapomniane wrażenia, to warto się zainteresować tym tematem. Broń ASG wystrzeliwuje kulki, podobnie jak w przypadku paintballa, ale są one wykonane z plastiku i nie ma w nich farby.W świecie rozgrywek ASG

ASG jest grą zespołową przy użyciu replik broni palnej, strzela się przy pomocy plastikowych kulek mających średnicę 6 mm. Cała zabawa polega na wyeliminowaniu osób z przeciwnej drużyny, co wymaga oczywiście trafienia ich kulkami. Najczęściej w rozgrywkach uczestniczy kilkanaście osób, czasem nawet kilkadziesiąt. Do wyboru jest wiele gier ASG, mają one zróżnicowaną dynamikę, inną lokalizację i scenariusz. Regularnie organizowane są zawody dla miłośników airsoft. W przypadku strzelanek czas trwania gry wynosi kilka godzin. Zasady zawsze są ustalane indywidualnie, czyli pomiędzy graczami lub organizatorem. Jeśli ktoś chce się wczuć jeszcze bardziej odgrywanie roli żołnierza lub komandosa, to powinien wziąć udział w LARP. Jest to rozgrywka z rozbudowaną fabułą i stylizacjami, rozmaitymi rekwizytami. Kolejnym typem gry ASG jest Milsim, która ma miejsce w warunkach jak najbardziej zbliżonych do pola walki. Jest to opcja dla osób zaawansowanych, często wymaga się także znajomości survivalu i rozmaitych procedur wdrażanych przez NATO. Z kolei CQB dotyczy rozgrywek polegających na walkach na bardzo małych odległościach. Najczęściej odbija się zakładników, walczy z terrorystami itd. Jest jeszcze speedsoft, czyli coś dla fanów bardzo dynamicznych rozgrywek. Trzeba przygotować się na sporą ilość kilometrów do przebiegnięcia.Jakie są dostępne bronie ASG?

Broń ASG nie jest prawdziwa, stanowi wyłącznie replikę, ale świetnie odwzorowane ją. Pomimo tego że strzela się na kulki i nie ma charakterystycznego wystrzału, to nadal można bardzo się wczuć w rozgrywkę. Broń ASG jest używana nawet podczas symulacji militarnych i wojskowych oraz treningów. Repliki ASG świetnie imitują prawdziwą broń pod względem wyglądu, wymiarów, wagi. Dostępne są rozmaite pistolety i karabiny. Wystrzeliwanie kulek następuje pod wpływem sprężonego powietrza lub gazu. Można wyposażyć się w replikę elektryczną, sprężynową lub gazową. Te pierwsze są wyposażone w silnik i akumulator, pozwalają na strzelanie seriami. Bardzo szybko wypuszczają kolejne strzały. Repliki elektryczne cieszą się największą popularnością, świetnie sprawdzają się na początek.

Z kolei modele sprężynowe nie mają mechanizmów elektrycznych i ani silnika. Oznacza to, że w celu oddania strzału konieczne jest naciągnięcie sprężyny. Replikami sprężynowymi są najczęściej karabiny snajperskie i pistolety z niższej półki cenowej. Jeśli ktoś ma ograniczony budżet, to warto wybrać broń ASG sprężynową. Nie zawiedzie ona, niezależnie od warunków atmosferycznych. Z kolei repliki gazowe są zasilane zielonym gazem lub dwutlenkiem węgla. Jeśli komuś zależy na zakupie jak najbardziej realistycznej broni ASG, to powinien zdecydować się na opcję napędzaną sprężonym powietrzem. Można oddawać strzały pojedyncze lub strzelać w sposób ciągły. Miłośnicy ASG wyposażają się w repliki gazowe wzbogacone o system blow back, aby słyszeć specyficzny ruch zamka podczas oddawania strzału i czuć odrzut. Tego typu broń do złudzenia przypomina prawdziwe karabiny i pistolety.Co z oporządzeniem?

W przypadku ASG broń to podstawa, ale nie może zabraknąć też oporządzenia. To właśnie dzięki niemu można jeszcze bardziej poczuć się jak żołnierz lub komandos. Wybór jest obecnie ogromny, więc dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Można przebierać w kamizelkach, kamuflażu, ochraniaczach, rękawicach, ochronie oczu i szeregu innych akcesoriach. Wygodny strój jest niezwykle ważny podczas rozgrywek. Trwają one zwykle kilkanaście godzin, w utrudnionych warunkach. Za każdym rogiem może czaić się przeciwnik, do którego trzeba strzelić, jeśli chce się wygrać. Kluczową kwestią jest również dobrej jakości obuwie taktyczne, powinno być wysokie, sięgać ponad kostkę, posiadać wzmocnienia. Dobre przygotowanie to podstawa, aby uniknąć dyskomfortu i kontuzji. Do przenoszenia całego oporządzenia nie może zabraknąć oczywiście odpowiedniego systemu modułowego. Potrzebna będzie kabura do pistoletu, ładownica, ochronne gogle i wiele więcej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 5 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »