Technologie » Komputery

Co zrobić, by sięgnąć chmur?

Co zrobić, by sięgnąć chmur?
Zobacz więcej zdjęć »
Sprytne działanie w chmurze polega na zmianie sposobu wdrażania aplikacji biznesowych i zarządzania nimi. Firmy, które nieustannie wprowadzają innowacje i budują zrównoważoną strategię chmury, dają swoim klientom więcej od konkurencji i wyróżniają się na jej tle.

Jak zatem skutecznie wykorzystać chmurę ze wszystkimi jej zaletami? Czego potrzeba, aby firma sięgnęła nieba i stała się Cloud Climberem? Co da osiągnięcie tego celu?

Pierwszym krokiem jest zastosowanie skutecznych metodologii architektury chmury, dzięki czemu firma zyska we wszystkich obszarach działalności, aż po klienta końcowego. A wszystko to przy zachowaniu bezpieczeństwa aplikacji i ochrony danych. Skalowalność, elastyczność, automatyzacja i szybkość wprowadzania na rynek to tylko niektóre cechy, które określają firmy będące w awangardzie zastosowań technologii chmurowych i zdolne do prezentowania namacalnych wyników działalności.

Świat wielu chmur

Dziś firmy muszą szybko wprowadzać zmiany, aby być konkurencyjnymi i spełniać wymagania klientów. Jednak równie ważne jest zagwarantowanie bezpieczeństwa infrastruktury podczas korzystania z publicznej chmury, ponieważ to właściciel aplikacji jest odpowiedzialny za przechowywane w niej dane. Niektóre firmy przy obsłudze aplikacji korzystają z kombinacji metody on-premise i publicznej lub prywatnej chmury, działającej w modelu „oprogramowanie jako usługa” (SaaS). Takie podejście zapewnia większą elastyczność, ale może również zwiększyć koszty i powodować problemy z zarządzaniem bezpieczeństwem aplikacji działającej w wielu środowiskach. Ponadto, aby działać elastyczniej, przedsiębiorstwa muszą unikać blokowania dostawców. To znacznie ułatwia budowanie efektywnej strategii wdrożeń w chmurze bez konieczności zmiany architektury sieci bazowej. Pod tym względem wiele firm wciąż ma problemy z płynnością i wydajnością oraz osiągnięciem pełnej kontroli nad infrastrukturą.

Czytaj całość artykułu tutaj: https://erp-view.pl/bezpieczenstwo_it/co_zrobic_by_siegnac_chmur.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Anna Maria Jopek gościem w krakowskim Empiku, 22.10, godz.:18:00, Empik Bonarka
Warsztaty z glinką, 20.10, godz:12:00, Empik Bonarka, Kraków
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »