Technologie » Komputery

Comarch umacnia się w segmencie ERP

Comarch umacnia się w segmencie ERP
Zobacz więcej zdjęć »
Comarch od kilkunastu lat notuje nieprzerwany wzrost przychodów w sektorze rozwiązań ERP, utrzymując dwucyfrową dynamikę sprzedaży. Na koniec pierwszego półrocza 2018 roku przychody ze sprzedaży systemów ERP wyniosły ponad 136 mln zł, czyli o 19 proc. więcej niż przed rokiem.

 Szczególnie dynamicznie rośnie sprzedaż w Polsce, gdzie zwiększyła się o 30 proc. Wpływ na rozwój biznesu ma również działalność poza granicami Polski. Firma podpisuje kolejne kontrakty na wdrożenie systemów do zarządzania przedsiębiorstwem we Francji, Hiszpanii i Niemczech, a wśród klientów są już takie marki jak La Halle, Bureau Vallée, Auchan, KiK, Victorinox, Sonax czy myRobotcenter.

Według najnowszego raportu „Poland Enterprise Application Software Market 2017”, przygotowanego przez firmę badawczą IDC, Comarch zwiększył swoje udziały w rynku dostawców rozwiązań ERP o 2 proc., osiągając poziom 19,1 proc.

Firma osiągnęła największy wzrost sprzedaży wśród wszystkich producentów i zmniejszyła dystans do pierwszego producenta w klasyfikacji ogólnej, uwzględniającej firmy zarówno polskie, jak i zagraniczne. W klasyfikacji polskich dostawców Comarch pozostaje liderem. Kolejny rok z rzędu Comarch jest także największym dostawcą rozwiązań ERP do segmentu małych i średnich przedsiębiorstw (zatrudnienie do 499 pracowników). Według danych IDC Comarch ma ponad 35 proc. udziału w rynku. Kolejna firma posiada niecałe 24 proc. w tym segmencie.


Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/wiadomosci/comarch_umacnia_sie_w_segmencie_erp.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »