Technologie » Komputery
Commvault usprawnia ochronę danych dzięki nowym funkcjom bezpieczeństwa oraz integracjom ekosystemów
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Commvault, lider w dziedzinie ochrony danych dla współczesnych globalnych przedsiębiorstw i pierwszy dostawca, który udostępnił rozwiązania do aktywnej obrony przed atakami wykorzystujące techniki podstępu (ang. cyber deception), poinformował o wprowadzeniu nowych funkcji bezpieczeństwa w całej swojej ofercie. W ramach kolejnego etapu swojego rozwoju Commvault pomaga firmom zabezpieczać, chronić i odzyskiwać dane, aby mogły stawić czoła coraz bardziej wyrafinowanym cyberzagrożeniom. Wraz z nowymi funkcjami Commvault rozszerzył swój ekosystem zabezpieczeń o integracje produktów Microsoft i CyberArk.
Commvault usprawnił ochronę danych, która teraz obejmuje również technologie wczesnego ostrzegania. Pomagają one zabezpieczyć się przed zagrożeniami przed ich wystąpieniem, chronią dane przedsiębiorstwa w przypadku naruszenia zabezpieczeń środowiska oraz zapewniają możliwość odzyskania danych, dzięki czemu klienci i ich dane pozostają odporne w obliczu ciągle zmieniających się cyberzagrożeń. Commvault, jako jedyny dostawca rozwiązań do ochrony danych oferujący funkcje wczesnego ostrzegania, dogłębnego monitorowania zagrożeń oraz stosowania podstępu w środowiskach produkcyjnych i tworzenia kopii zapasowych, jest w stanie wykryć zagrożenia w ciągu zaledwie pięciu minut w porównaniu ze średnią w branży wynoszącą 24 godziny. Dzięki wczesnemu wykrywaniu zagrożeń typu zero-day oraz zagrożeń wewnętrznych technologia Commvault pomaga chronić dane przed naruszeniami bezpieczeństwa i cyberatakami.
Nowe, zaawansowane funkcje Commvault w zakresie bezpieczeństwa będą dostępne w drugim kwartale. Są one zarządzane i udostępniane za pośrednictwem nowego, prostego interfejsu Commvault Cloud Command. Zapewnia on pełny wgląd w dane w celu podejmowania lepszych decyzji biznesowych, jak również udoskonalone profile zabezpieczeń i zachowane dane w celu łatwiejszego i bardziej wydajnego odzyskiwania. Nowe funkcje obejmują:
- Commvault Cloud Command – pojedyncza platforma i interfejs użytkownika umożliwiające uniwersalne zarządzanie wszystkimi rozwiązaniami Commvault w ramach zintegrowanego pulpitu nawigacyjnego, który zapewnia pełną telemetrię i możliwość monitorowania kluczowych wskaźników oprogramowania Commvault. Zapewnia wgląd w stan środowiska, poziomy ryzyka, wskaźniki bezpieczeństwa i odzyskiwania danych oraz inne informacje dotyczące rozwiązań Commvault z jednego źródła.
- Commvault Risk Analysis – rozwiązanie wykorzystujące uczenie maszynowe, które poddaje kwarantannie i chroni dane wrażliwe. Pozwala przedsiębiorstwom wykrywać, analizować i zabezpieczać dane wrażliwe w celu zapobiegania cyberatakom i potencjalnej eksfiltracji danych.
- Commvault Threat Scan – ułatwia wykrywanie uszkodzonych lub podejrzanych zestawów danych. Przedsiębiorstwa mogą używać Threat Scan do lokalizowania i poddawania kwarantannie złośliwego oprogramowania i zagrożeń z zawartości kopii zapasowych. Ponadto rozwiązanie ułatwia odzyskiwanie danych przy jednoczesnym zmniejszeniu prawdopodobieństwa ponownej infekcji.
- Commvault Auto Recovery – narzędzie do analizy cybernetycznej, które testuje gotowość przedsiębiorstwa do odzyskiwania danych na dużą skalę oraz umożliwia analizę kryminalistyczną w celu sprawdzenia poprawności i zabezpieczenia punktów odzyskiwania danych, co pomaga w zapobieganiu przyszłym incydentom. Ponadto narzędzie umożliwia przedsiębiorstwom łatwe i bezpieczne odtwarzanie obciążeń na dużą skalę w następstwie cyberataku przy minimalnej utracie danych i przestojach.
- ThreatWise Advisor – zapewnia zintegrowaną logikę środowiskom tworzenia kopii zapasowych Commvault, aby w inteligentny sposób rekomendować umieszczanie wabików i dodatkowo zabezpieczać obciążenia o znaczeniu krytycznym.
Commvault poświęcił ostatnie cztery lata na usprawnianie i rozszerzanie możliwości naszej platformy, aby wyeliminować rozdźwięk między wymaganiami informatycznymi a kwestią bezpieczeństwa. Dzięki temu nasi klienci mogą teraz przejść do ofensywy, stawiając czoła atakującym poprzez konsolidację ochrony przed zagrożeniami, tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych w sposób, w jaki nigdy wcześniej tego nie robiono — powiedział Sanjay Mirchandani, dyrektor generalny Commvault.
Dziś realizujemy naszą wizję ulepszonej ochrony danych, która umożliwia bezproblemowe tworzenie kopii zapasowych oraz szybkie i niezawodne odzyskiwanie danych w przypadku incydentu cybernetycznego — powiedział Rajiv Kottomtharayil, dyrektor ds. produktów, Commvault. W przypadku, gdy przedsiębiorstwa muszą odzyskać dane po ataku lub awarii, proaktywne i niezawodne odzyskiwanie danych Commvault w najszerszym w branży zakresie obciążeń skraca przestoje i przyspiesza czas reakcji w celu zapewnienia ciągłości działania.
Uwielbiamy prostotę pulpitu nawigacyjnego Commvault. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć możemy przywrócić maszynę wirtualną lub kopie zapasowe po ataku, co ma kluczowe znaczenie w naszej pracy jako firmy farmaceutycznej przetwarzającej wysoce wrażliwe dane — powiedział Paul Vries, konsultant IT, Bilthoven Biologicals. Commvault daje nam pewność, że możemy chronić i odzyskiwać dane oraz zarządzać nimi w chmurze i środowisku lokalnym, nawet w najgorszym scenariuszu.
Gwarancje ochrony przed oprogramowaniem ransomware są dość popularne i zapewniają istotne korzyści — powiedział Phil Goodwin, wiceprezes ds. badań w IDC. Niemniej lepiej jest mieć możliwość szybkiego, pewnego i dokładnego odzyskiwania danych, które pozwala uniknąć konieczności skorzystania z gwarancji. Podejście Commvault do kwestii oprogramowania ransomware zakłada całkowite uniknięcie kosztów związanych z przestojami spowodowanymi naruszeniem ochrony danych poprzez ciągłe, proaktywne monitorowanie zagrożeń i ich usuwanie. Tego typu podejście może pomóc powstrzymać zagrożenia, zanim wyrządzą one realne szkody. To dość proste: jedyną drogą do osiągnięcia prawdziwej odporności jest aktywna obrona wspierana przez niezawodne funkcje odzyskiwania danych.
Ochrona większości obciążeń wymaga bliskiej współpracy z partnerami w zakresie technologii i projektowania. W tym celu Commvault poinformował o nawiązaniu współpracy z firmami Microsoft i CyberArk w celu integracji technologii Commvault z ich platformami zabezpieczeń. Rozszerzając swoje środowisko zabezpieczeń, Commvault pomaga przedsiębiorstwom poprawić ich profil bezpieczeństwa poprzez zautomatyzowane reagowanie na incydenty, lepszą współpracę i pełniejszy obraz zagrożeń.
Dwukierunkowa integracja Commvault i Microsoft Sentinel zapewnia większe bezpieczeństwo i lepszą współpracę między środowiskami tworzenia kopii zapasowych i systemami bezpieczeństwa. Ta nowa warstwa zgodności operacyjnej dla zespołów IT i SecOps umożliwia wspólną, zautomatyzowaną koordynację w obu systemach w celu uzyskania informacji o incydentach cybernetycznych, podjęcia skutecznych środków zaradczych oraz zoptymalizowanej reakcji na te incydenty.
Utrata danych uwierzytelniających nadal stanowi główną przyczynę cyberataków i eksfiltracji danych — powiedział Clarence Hinton, dyrektor ds. strategii w CyberArk. Nowa integracja Commvault i istniejące wtyczki dla CyberArk Identity Security Platform pomagają przedsiębiorstwom w stosowaniu surowych praktyk w zakresie architektury zerowego zaufania (Zero Trust), wdrażaniu rygorystycznych zasad cyklu życia danych uwierzytelniających oraz przestrzeganiu nawet najbardziej surowych przepisów. Nowa integracja zarządzania „sekretami” może znacznie zmniejszyć ryzyko kradzieży danych uwierzytelniających dzięki możliwości segmentacji przechowywania tych danych z dala od środowisk tworzenia kopii zapasowych.
Najnowsze innowacje Commvault w zakresie bezpieczeństwa będą dostępne w drugim kwartale za pośrednictwem Commvault i jego globalnej sieci partnerów.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Komentarze (0)