Zdrowie » Ciało
Corin – tajniki zdrowego i idealnie pasującego biustonosza
Zobacz więcej zdjęć » |
Większość kobiet na świecie, jak wskazują statystyki, nosi źle dobrany biustonosz. Zbyt luźny traci swoją podstawową funkcję podtrzymywania piersi, a za ciasny jest po prostu niewygodny. Ale czy to wszystkie konsekwencje noszenia źle dopasowanego biustonosza?
„Przeważająca liczba kobiet, nie zdaje sobie sprawy z problemów, jakie mogą je spotkać przez noszenie złego jakościowo, bądź źle dobranego biustonosza. Wybór tego właściwego nie tylko zapobiega powikłaniom w przyszłości, takim jak zaburzenia krążenia układu chłonnego bądź stanom zapalnym, czy obrzękom, ale również zapewnia życie w lepszym komforcie” – komentuje specjalista chorób piersi i onkolog, prof. Marek Zadrożny, który nadzorował przebieg badań zleconych przez Corin.
Firma Corin, specjalizująca się w produkcji ekskluzywnej bielizny damskiej, postanowiła w nowatorski i innowacyjny sposób stworzyć produkt, który z jednej strony będzie modny i stylowy, a z drugiej, zapewni komfort w użytkowaniu i bezpieczeństwo dla zdrowia. Wraz z ekspertami i naukowcami z Politechniki Łódzkiej, pod nadzorem profesora Marka Zadrożnego, przeprowadziła badania, które pozwoliły na stworzenie optymalnego modelu biustonosza.
„Naszym nadrzędnym celem było stworzenie bezpiecznego dla zdrowia kobiety modelu biustonosza – biustonosza z odpowiednią miseczką, która nie powoduje zbędnych ucisków i prawidłowo podtrzymuje biust. Firma pozyskała fundusze na prace nad tym projektem z Unii Europejskiej, w ramach działania 5.2 POIG «Profesjonalne usługi proinnowacyjne gwarancją sukcesu w biznesie»„ - mówi Mariusz Hanczka, właściciel firmy Corin.
Badania trwały ponad rok i składały się z wielu etapów. Wszystko zaczęło się od stworzenia przestrzennego modelu 3D torsu kobiety i wirtualnego wyznaczenia miejsc nacisków i odkształceń na powierzchni modelu kobiecego ciała. W tym celu wykorzystano specjalistyczny program do symulacji komputerowych, mający zastosowanie w wysoce zaawansowanych technologiach. Modele, które wykonano na tej podstawie pozwoliły na zmianę kształtu projekcji miseczek biustonosza i wykonanie kolejnej symulacji przestrzennej. Dopiero na tak przygotowanej bazie zaczął powstawać biustonosz o nowym, ulepszonym kształcie. Jego wygodę potwierdziła grupa badanych kobiet – w różnym wieku i nosząca różne rozmiary biustonoszy. Były to kobiety zarówno młode, starsze, jak i matki kilkorga dzieci.
Wszystkie etapy badań przeprowadzone były na Politechnice Łódzkiej, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i oprogramowania. Użyto w nich między innymi kamer termowizyjnych, w tym także kamery specjalnie dedykowanej badaniom medycznym. Kamery termowizyjne charakteryzują się wysoką czułością na nawet najmniejsze zmiany temperatur.
Corin prawdopodobnie jest pierwszą Firmą na świecie, która w trosce o zdrowie
kobiet, podjęła się przeprowadzenia takiego w pełni innowacyjnego i prozdrowotnego badania, dając tym samym przykład swojej społecznej odpowiedzialności w biznesie. Projektując nowe biustonosze, nie bazuje jedynie na doświadczeniu i subiektywnych odczuciach kobiet, ale zleca i wykorzystuje obiektywne pomiary i wyniki badań. Na ich podstawie konstruktorzy bielizny z Corin i inżynierowie z Politechniki Łódzkiej skonstruowali ostateczny kształt zdrowego i wygodnego biustonosza.
„Na podstawie interakcji między powierzchnią biustonosza a ciałem kobiety zostały dokonane odpowiednie zmiany zarówno w kształcie jak i w wymiarach biustonoszy.
Następnie sprawdzaliśmy, czy modyfikacje te rzeczywiście są optymalne. W końcu mają służyć jako wytyczne dla producentów” - dodają naukowcy z Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej.
Innowacyjne rozwiązania wykorzystywane są już we wszystkich modelach biustonoszy Corin.
Więcej informacji oraz wykaz sklepów na www.corin.eu
Nadesłał:
Garden of Words
|
Komentarze (0)