Firma » Biznes

Cynkomet zatrudnia przy produkcji innowacyjnych maszyn

Cynkomet zatrudnia przy produkcji innowacyjnych maszyn
Zobacz więcej zdjęć »
Kilkadziesiąt miejsc pracy oferuje podlaski producent maszyn rolniczych – Cynkomet z Czarnej Białostockiej. Pracownicy będą zatrudnieni w otwieranym we wrześniu Centrum Badawczo-Rozwojowym i w innych działach firmy. Ze względu na trudną sytuację na rynku pracy, spółka przyuczy kandydatów.

Warte 22,4 mln zł Centrum jest realizowane w ramach unijnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. 

- Celem projektu jest rozwój myśli technologicznej i samej firmy Cynkomet poprzez utworzenie nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego, w którym opracowywane będą innowacyjne produkty – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu.
W związku z prowadzoną inwestycją spółka intensywnie poszukuje pracowników do prac nad nowymi maszynami. Szanse na zatrudnienie w nowym obiekcie w najbliższym czasie ma ok. 25 osób na stanowiskach:

operator maszyn CNC, ślusarz-spawacz, pracownik krajalni (operator wycinarek numerycznych), pracownik montażu i działu antykorozji oraz sprzątaczki. Pracodawca oferuje kandydatom różnorodne kursy i indywidualne szkolenia, stabilne warunki zatrudnienia w ramach umowy o pracę, wynagrodzenie stosowne do umiejętności i doświadczenia, premie oraz fundusz socjalny.
- Nowi pracownicy wspomogą obecny zespół pracujący nad innowacyjnymi maszynami i technologiami – dodaje Mariusz Dąbrowski.  – Oferujemy im możliwość rozwoju, poznawania nowych technologii i pracę na najnowocześniejszym sprzęcie, w jaki będzie wyposażone Centrum.

Biuro konstrukcyjne firmy już pracuje nad projektami, które wkrótce będą realizowane w Centrum i zwiększą ofertę produktową Cynkometu. Część kadry pracuje też nad rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi, które wcześniej nie były wykorzystywane w firmie. 

- Aktualnie prowadzone są prace konstrukcyjne m.in. nad nowym typem rozrzutnika, który z pewnością znajdzie swoich odbiorców w Polsce i na świecie – zapowiada Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. - Prace, jakie obecnie prowadzimy, i które będą kontynuowane przez najbliższe lata diametralnie zmienią naszą działalność, wprowadzając nas w nowy etap rozwoju.

Kolejnych 20 osób znajdzie pracę w innych działach firmy - poza Centrum. Poszukiwane są osoby na stanowiska: mistrz spawalnik, koordynator ds. kooperacji, specjalista ds. zaopatrzenia, asystent zarządu, magazynier, kontroler jakości, spawacz, tokarz, frezer oraz ślusarz monter. Firma gwarantuje im rozwój zawodowy, dobre zarobki, pakiet socjalny oraz w wielu przypadkach umowy o pracę.
Spółka deklaruje też, że - w związku z trudną sytuacją na rynku pracy - przyuczy  spawaczy i innych pracowników fizycznych do zawodów ślusarza i montera maszyn rolniczych.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Masz-Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »