Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Czy Informatyka to kierunek studiów dla wszystkich?

Czy Informatyka to kierunek studiów dla wszystkich?
Zobacz więcej zdjęć »
Informatyka to kierunek studiów, który obecnie cieszy się wśród studentów największą popularnością. Zarówno w tym roku, jak i w poprzednich latach, to właśnie na studiowanie Informatyki zdecydowało się najwięcej młodych osób w Polsce.

Do studiowania tego kierunku zachęcają nas szerokie perspektywy późniejszego zatrudnienia i dobre zarobki w branży IT. Czy każdy może studiować Informatykę? Jakie kompetencje powinien mieć przyszły Informatyk?

Jak wyglądają studia na kierunku Informatyka?

Studia na kierunku Informatyka, mogą różnić się programem i dostępnym specjalnościami w zależności od szkoły wyższej, na której się odbywają. Przykładowo, na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie, kierunek Informatyka (zobacz: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/informatyka) można ukończyć na jednej z dwóch specjalności: Programowanie aplikacji lub Grafika Komputerowa. Studia te trwają 3,5 roku i kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera. Odbywają się w trybie stacjonarnym w dni powszednie lub niestacjonarnym sobotnio-niedzielnym.

Program studiów informatycznych w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania obejmuje między innymi wiedzę z zakresu techniki cyfrowej, sieci komputerowych, systemów operacyjnych, baz danych oraz podstaw programowania obiektowego i strukturalnego. Studiując Informatykę w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania, poznasz także wiele języków programowania i nauczysz się stosowania ich w odpowiednich obszarach. Zależnie od wyboru specjalizacji poznasz podstawy programowania aplikacji mobilnych i biznesowych, gier, robotów oraz podstawy projektowania graficznego, programowania stron internetowych i graficznych interfejsów użytkownika.

Kto może zostać programistą?

Świetne perspektywy zatrudnienia i wysokie zarobki w branży informatycznej kuszą młode osoby do podjęcia nauki na kierunku Informatyka. Niestety to nie jest kierunek dla wszystkich. Od kandydata wymaga on bardzo dużo silnej woli, cierpliwości, pracowitości. Również osoby bez predyspozycji do nauk ścisłych mogą mieć problem z niektórymi zagadnieniami.

Jesteś za to idealnym kandydatem na programistę jeśli posiadasz dużo samozaparcia, lubisz się uczyć nowych rzeczy i rozwijać swoje umiejętności, wykazujesz zdolności matematyczne i posiadasz umiejętność analitycznego myślenia. Jeżeli na dodatek interesują Cię technologiczne nowinki, wiesz czego i gdzie szukać, a Twoi koledzy i koleżanki już teraz zgłaszają się do Ciebie po porady odnośnie obsługi komputera – studiowanie Informatyki jest jak najbardziej dla Ciebie.

Dlaczego warto studiować Informatykę?

Wcześniej, jako niewątpliwe zalety studiowania Informatyki, wymieniliśmy szerokie perspektywy zatrudnienia w zawodzie oraz świetne zarobki. To jednak nie wszystko. Decydując się na studiowanie Informatyki, a później na pracę w branży IT mamy szansę na rozwój osobisty i samodoskonalenie. Możemy brać udział w wielu bardzo ciekawych, innowacyjnych projektach. Praca w branży IT to także pewność, że nasza rola na rynku pracy w ciągu najbliższych lat nie zmniejszy się.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »