Firma » Biznes

Czy jesteśmy gotowi na nowy rodzaj CIO?

Czy jesteśmy gotowi na nowy rodzaj CIO?
Zobacz więcej zdjęć »
Dyrektorzy działów IT (ang. CIO) po raz pierwszy pojawili się w zarządach firm w latach 80. To w tym okresie korporacje – głównie posiadające swoją siedzibę w Ameryce Północnej – takie jak Bank of America czy American Airlines, sformalizowały to stanowisko.

 Niewątpliwie był to punkt zwrotny w historii liderów IT, stawiający ich na równi z szefostwem pozostałych działów.


W tym okresie technologia po raz pierwszy została uznana za kluczowy element strategii biznesowej. Czy 35 lat później po raz kolejny jesteśmy świadkami przełomowego momentu, w którym szefowie IT przestają być tylko osobami odpowiedzialnymi za wdrożenia i mającymi wpływ na zmiany w obszarze rozwiązań IT, a ich rolą staje się inspirowanie biznesu i zmiana sposobu w jaki funkcjonuje?

Obecnie system ERP stanowi znaczną część budżetu IT i odgrywa istotną operacyjną rolę w poprawie wydajności firmy i tempa zachodzących w niej procesów, co przyspiesza podejmowanie decyzji oraz dostarcza pożądanych informacji. Dlatego przeprowadziliśmy badania dotyczące zmieniającej się roli dyrektorów IT w przedsiębiorstwach. Ich wyniki ukazują zachodzące zmiany.

Aby zrozumieć zmiany, trzeba przyjrzeć się obecnemu status quo

Obecnie można wyróżnić 4 rodzaje ról, które mogą być pełnione przez dyrektorów IT oraz zauważyć, że ich rola zmienia się: nie są już oni, w odróżnieniu od początków ich pracy na tym stanowisku, jedynie osobami odpowiedzialnymi za usprawnianie stosowanych rozwiązań informatycznych. Coraz częściej rola ich polega na wprowadzaniu zmian, które mają wpływ na dzisiejsze przedsiębiorstwa. Dyrektorów IT można sklasyfikować jako: 

Czytaj całość artykułu tutaj: http://erp-view.pl/erp/czy_jestesmy_gotowi_na_nowy_rodzaj_cio.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »