Dom » Budownictwo

Czy kocioł na węgiel może być ekologiczny? Poznaj rozwiązania od Metalteres.

Czy kocioł na węgiel może być ekologiczny? Poznaj rozwiązania od Metalteres.
Zobacz więcej zdjęć »
Wybór kotła do ogrzewania to inwestycja na lata, która ma realny wpływ na nasz domowy budżet, a także na naszą wygodę. Biorąc pod uwagę własne udogodnienia, nie wolno pomijać kwestii ekologii w trosce o zdrowie nasze, a także kolejnych pokoleń.

Dlatego warto przed zakupem upewnić się, czy kocioł, który wybieramy, posiada wysoką klasę energetyczną, a jego użytkowanie nie wpływa na pogorszenie jakości powietrza.

Ekologiczny kocioł z podajnikiem na węgiel – czy to możliwe?

Myśląc o węglu istnieje przekonanie, że ten rodzaj paliwa jest całkowicie szkodliwy, a jego spalanie znacznie przyczynia się do tego, że Polska znajduje się w czołówce państw z największym współczynnikiem emisji CO2. Jednak na rynku grzewczym pojawiły się nowoczesne kotły Futuro produkowane przez firmę Metalteres, które zaprzeczają tym stereotypom, a ich główną zaletą jest tzw. spalanie odgórne, które polega na dodawaniu paliwa pod płomień kotła za pomocą wytrzymałego i odpornego na zniszczenia ślimaka żeliwnego. Ten sposób palenia ma realny wpływ na dużo czystsze i efektywniejsze spalanie węgla.

Użyteczne i ekonomiczne rozwiązania - kocioł ekologiczny z podajnikiem.

Kocioł na ekogroszek z podajnikiem Futuro od firmy Metalteres jest w dużej mierze bezobsługowy z tego względu, że posiada duży pojemnik na paliwo oraz wygodny podajnik, który sam transportuje węgiel. Kocioł ten posiada również możliwość ustawienia różnych temperatur dla trzech pomieszczeń, co znacznie obniża zużycie paliwa, a także jest korzystne dla środowiska. Dzięki połączeniu tych funkcji możemy stwierdzić, że kotły Futuro spełniają najwyższe normy związane z ekologią, a przy tym nie wymagają od użytkownika zbyt wielkiego zaangażowania.

Co zamiast ekogroszku?

Alternatywą dla ekogroszku, który dla wielu osób nie jest praktyczny w użytkowaniu pozostaje pellet, który jest całkowicie naturalną biomasą powstałą z odpadu drzewnego lub słomy. Podczas jego spalania w kotłowni unosi się przyjemny zapach lasu, a samo przechowywanie jest o wiele bardziej czyste niż w przypadku ekogroszku. Na rynku grzewczym spotykamy kotły do centralnego ogrzewania na pellet, które są całkowicie zautomatyzowane, a ich zarządzaniem można sterować nawet z drugiego końca świata za pomocą prostej w użytkowaniu aplikacji.

Na wybór dobrego kotła do domowego ogrzewania składa się wiele czynników, a wszystkie je musimy wziąć pod uwagę decydując się na zakup nowego kotła. Myśląc o własnej wygodzie oraz oszczędnościach musimy pamiętać o dbałości o środowisko, powinno to być naszym patriotycznym obowiązkiem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »