Technologie » Komputery

Czy system workflow można zintegrować z każdym ERP?

Czy system workflow można zintegrować z każdym ERP?
Zobacz więcej zdjęć »
Integracja oprogramowania workflow z systemem ERP to kluczowy element implementacji elektronicznego obiegu dokumentów w firmie.

Z punktu widzenia klienta istotne jest, aby wdrażana platforma workflow została zsynchronizowana z istniejącym już w przedsiębiorstwie oprogramowaniem. Dlatego też chcąc nawiązać współpracę z firmą oferującą tego typu rozwiązania biznesowe, warto zwrócić uwagę na możliwości jej integracji z funkcjonującymi już w naszej firmie programami.

Dla poznańskiej spółki Primesoft Polska jednym z podstawowych założeń projektowych przyjętych dla systemu V-Desk jest jego autonomia. Takie podejście pozwala na jego instalację w dowolnym środowisku programowo-sprzętowym klienta oraz daje możliwość zbudowania takiej architektury, która pozwala na integrację z wszystkimi dostępnymi na rynku systemami. Odbywa się ona za pomocą różnych technologii, m.in. poprzez wymianę plików – CSV, XML, Web Serwisy, a także architekturę SOA. Wariantów jest dużo.

Integracja najczęściej polega na pobieraniu danych z zewnętrznych systemów do V-Desk oraz na przekazywaniu danych z V-Desk do systemów klasy ERP, czyli następuje import oraz export informacji – tłumaczy Michał Matejko z Primesoft Polska.
Obustronna wymiana odgrywa wielką rolę w optymalizacji pracy użytkowników. Możliwości integracji systemu V-Desk przedstawia zamieszczony poniżej schemat.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://erp-view.pl/workflow/czy_system_workflow_mozna_zintegrowac_z_kazdym_erp.html


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Paweł Śledziński - Kameleo24™ 2015-11-10 10:48:42

    Słuszne stwierdzenie. Nie ma nic gorszego niż, nawet najlepszy system IT, który działa w taki sposób, że uniemożliwia integrację z posiadanym już przez klienta oprogramowaniem. Zarówno import, jak i eksport danych jest tutaj tylko jednym z elementów. Kolejnym krokiem są, wspomniane Web Serwisy. Natomiast, moim zdaniem, elementem niezbędnym w nowoczesnym oprogramowaniu jest też API oraz gotowe integracje (wtyczki, connectory itp.). Dopiero wówczas możemy mówić o danym systemie, że w pełni wspiera integrację z posiadanym przez klienta oprogramowaniem.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »