Firma » Praca

Czy warto inwestować w kadry?

Czy warto inwestować w kadry?
Zobacz więcej zdjęć »
Jak wynika z najnowszego badania Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości 56% pracodawców nie podnosi kwalifikacji swoich pracowników. Pracodawcy nie dostrzegają faktu, że podnoszenie kwalifikacji pracowników zwiększa poziom innowacyjności oraz konkurencyjność przedsiębiorstw.

Większość pracodawców przynajmniej kilka razy w karierze zmierzyła się z potrzebą podniesienia kwalifikacji swoich pracowników i zdecydowała się zainwestować w rozwój swojej kadry.

Wtedy najczęściej po rozesłaniu zapytań do firm szkoleniowych stają przed dylematem wyboru najlepszej z opcji. Przed podjęciem takiej decyzji warto zapoznać się z możliwościami, jakie oferuje każdy z wielu rodzajów szkoleń, z ich cechami organizacyjnymi, a także wybadać plany zawodowe samych pracowników.

Kursy są szczególnie przydatne, kiedy firmie zależy na wyposażeniu pracowników w tzw. umiejętności twarde, np.: bhp, kursy komputerowe, obsługa kas fiskalnych, kurs na wózki widłowe. Uczestnicy poznają na nich nie tylko podstawy teoretyczne, ale i praktyczne umiejętności, które później sprawdzane są końcowym egzaminem. Jedną z podgrup są coraz popularniejsze kursy e-learningowe, przydatne jeśli chodzi o zdobycie nowej wiedzy.

Inwestycje w wiedzę i umiejętności pracowników sprawiają, że firma posiada fachową kadrę dobrze wyszkolonych pracowników. W rezultacie ci sami pracownicy wykonują swoją pracę efektywniej i są wydajniejsi. Dodatkowo szkolenia i kursy pracowników zwiększają ich kreatywność, pracownicy więc stają się bardziej pomysłowi, ambitni, przedsiębiorczy, jak również zyskują nowe spojrzenie na dotychczas wykonywanie zadania, co jest szczególnie ważne, gdy zaczynają popadać w rutynę. Nie bez znaczenia jest również fakt, że inwestowanie w tzw. „starych" pracowników zwiększa ich lojalność i związanie z firmą co sprawia, że pracodawcy ufają takim pracownikom i są przekonani, że nawet mimo zmieniających się warunków gospodarczych jego „zespół" sobie poradzi. Najpopularniejszym w Polce jest kurs na wózki widłowe.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kraskairena

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »