Firma » Biznes

Czy warto kupić stażową spółkę w Warszawie?

Czy warto kupić stażową spółkę w Warszawie?
Zobacz więcej zdjęć »
Zastanawiałeś się może kiedyś nad kwestią dotyczącą tego, czy warto kupić stażową spółkę w Warszawie? Czy wiesz na czym polega zakup gotowej spółki? Zapraszamy zatem do zapoznania się z dzisiejszym artykułem, który będzie dotyczył w głównej mierze tej kwestii.
Obecnie na rynku prosperuje wiele firm, które w swojej ofercie posiadają na sprzedaż gotowe spółki. Opcja ta jest bardzo korzystna dla osób przedsiębiorczych, które chciałyby szybko i sprawnie rozpocząć prowadzenie własnej działalności, przy pominięciu skomplikowanego i długotrwałego procesu rejestracji spółki. Teraz, gdy możliwe jest rozpoczęcie własnej działalności przy pominięciu wszystkich formalności, na polskim rynku powstaje coraz więcej nowych firm.

Gotowe spółki oferowane na sprzedaż możemy podzielić na dwie kategorie, a mianowicie:
- nowe gotowe spółki,
- gotowe spółki ze stażem.

Czy słyszałeś może o którymś z tych wariantów?

Otóż podstawową różnicą pomiędzy tymi kategoriami jest właśnie staż danej spółki. Nowe gotowe spółki zostały dopiero co założone, co wiążę się z tym, że nie posiadają żadnego stażu, który od początku zdobywać będzie nowy właściciel. Z kolei stażowe spółki to podmioty, które istnieją już jakiś czas, aczkolwiek nigdy nie prowadziły działalności, co wiążę się z tym, iż posiadają zupełnie czystą historię gospodarczą.

Decydując się na zakup gotowej spółki, należy dokładnie określić jaką kategorią spółki jesteś zainteresowany, ponieważ będzie to miało wpływ na jej cenę - spółka bez stażu jest zdecydowanie tańsza od spółki stażowej, a im dłuższy staż spółki, tym wyższa jej cena. Dodatkowo bardzo istotną kwestią jest to, aby sprawdzić czy dana spółka rzeczywiście posiada czystą historię gospodarczą. My jako firma również oferująca gotowe spółki, posiadamy dla swoich klientów notarialne poświadczenia na temat tego, że spółki są wolne od zadłużeń i nie prowadziły działalności.

Obecnie istnieje wiele sposobów na to, aby rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Każdy przyszły przedsiębiorca ma możliwość wyboru dla siebie tego, co wydaje mu się najodpowiedniejsze. Warto jednak wspomnieć o tym, że gotowe spółki ze stażem posiadają jeden bardzo duży plus, który być może przekona do nich niejedną osobę mającą dylemat. Otóż zakup gotowej spółki ze stażem zwiększa szanse przedsiębiorcy na pozyskanie kredytu bankowego bądź dofinansowania z Unii Europejskiej na rozwinięcie i dalsze prowadzenie przedsiębiorstwa. Nie da się również ukryć faktu, iż nierzadko można spotkać się z sytuacją, że potencjalni klienci mając do wyboru „świeżą" firmę, a firmę ze stażem - wybiorą tę drugą, gdyż panuje przekonanie, że firma z doświadczeniem jest bardziej wiarygodna.

W związku z tym na pytanie - czy warto kupić stażową spółkę w Warszawie, odpowiadamy jak najbardziej TAK! Rozwiązanie to niesie ze sobą dla przedsiębiorcy wiele korzyści, które następnie można zagospodarować w szybszy rozwój przedsiębiorstwa. Jednak każdy przedsiębiorca, który w głowie ma wizję swojego przedsiębiorstwa, z pewnością doskonale wie, co dla jego działalności okaże się najlepszym rozwiązaniem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Konsultant_Finansowy

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »