Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Czym dokładnie zajmuje się ortodoncja?

Czym dokładnie zajmuje się ortodoncja?
Zobacz więcej zdjęć »
Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, na czym polega praca ortodonty i dlaczego warto jest się tym bliżej zainteresować? Zatem postanowiliśmy nieco mocniej naświetlić Ci tą kwestię, abyś zdecydowanie lepiej zrozumiał o co w tym wszystkim chodzi.

Specjalizacja stomatologii

Ortodoncja jest pewnego rodzaju odłamem stomatologii. Zajmuje się przede wszystkim leczeniem wad zgryzu i pomaga mocno poprawić estetykę naszego uśmiechu. Jednakże, na tym nie koniec, bowiem, jak mówią ortodonci z http://www.orto.info.pl/ ta dziedzina pomaga także w eliminowaniu wad wymowy, czy też przywrócenia funkcji odgryzania i rozdrabiania pokarmów. 



Wady zgryzu - skąd się najczęściej biorą?

Bardzo często można spotkać się z takimi wadami, które są zwyczajnie odziedziczone po kimś z rodziny. Do takich dziedziczonych wad można zaliczyć np. szparę między zębami. 

Wady zgryzu mogą być także nabyte i tutaj może mieć wpływ wiele różnych czynników, np. nieprawidłowe układanie w czasach, kiedy dziecko było niemowlakiem, czy też jeśli do karmienia były używane smoczki o złym kształcie. 



Czy każda wada zgryzu wymaga interwencji u ortodonty? 

Na pewno tak nie jest, aczkolwiek jeśli zauważymy u siebie niepokojące objawy, to warto jest zwrócić się do specjalisty, który bardzo dokładnie oceni, czy potrzebne jest podejmowanie jakichkolwiek dodatkowych działań. Jest to niezwykle istotne, bowiem jeśli w porę nie zareagujesz, to Twoja wada może się z roku na rok pogarszać. Tymczasem, w wielu sytuacjach okazuje się tak naprawdę wystarczy tylko prosta profilaktyka, bez zaawansowanego leczenia. 



Czy dorosły również może skorzystać z pomocy ortodonty? 

Jak najbardziej tak, bo jeśli jest niezadowolony ze swojego uśmiechu, to warto jest coś z tym zrobić. Warto wiedzieć, że u dorosłego leczenie może się nieco wydłużyć i jest to spowodowane tym, że kości są lepiej uwapnione, niż to jest u młodszych pacjentów. Niemniej jednak, w żadnym wypadku nie dyskwalifikuje to z leczenia, które przyniesie jak najbardziej oczekiwane rezultaty. 

Najlepiej będzie po prostu udać się do profesjonalnego gabinetu ortodontycznego i tam dowiedzieć się wszystkich szczegółów od specjalisty. Na pewno zostaną Ci wykonane niezbędne zdjęcia uzębienia, które pokażą, jak bardzo zaawansowana jest Twoja wada i co dokładnie w kierunku jej zniwelowania należałoby zrobić. Wtedy też lekarz podejmie konkretne decyzje i przekaże Ci swoje ustalenia.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »