Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Czym są feromony? Powstawanie i znaczenie feromonów

Czym są feromony? Powstawanie i znaczenie feromonów
Zobacz więcej zdjęć »
Chociaż nie zostały jeszcze całkowicie poznane przez nowoczesną naukę, to jednak i tak badacze przypisują im ogromne znaczenie – feromony, ponieważ to właśnie o nich mowa, wzbudzają często wiele pytań. Czym dokładnie są feromony? Jak powstają i jaka jest ich rola?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:Feromony – co to jest?

Feromonami określa się substancje semiochemiczne, czyli używane przez rośliny oraz przez zwierzęta, które zaliczane są do grupy infochemicznej. Mają najczęściej charakter mieszanin różnych substancji chemicznych, rzadziej to pojedyncze związki. Posiadają główne postać lotną, dlatego łatwo przenoszą się nawet na duże odległości.

W świecie roślin i zwierząt feromony służą przede wszystkim do:
komunikacji organizmu na zewnątrz – feromony agregacyjne
zwalczania konkurencji ze strony własnej populacji lub innych gatunków – feromony antagonistyczne
przywabiania osobników płci przeciwnej – feromony płciowe

Najczęściej feromony kojarzymy z tą ostatnią funkcją, czyli ze związkami, którymi jesteśmy w stanie przyciągnąć innych do siebie. Czy w przypadku człowieka jest to naprawdę możliwe?

Co warto wiedzieć o ludzkich feromonach?

Wprawdzie badaczom nie udało się jeszcze udowodnić występowania feromonów u człowieka, to jednak istnieją doniesienia na temat produkowania związków tego rodzaju przez nasze organizmy.

W publikacjach na ten temat można znaleźć między innymi informacje o tym, że specyficzne związki przypominające feromony występują u kobiet w trakcie owulacji, zatem mają być to specjalne feromony damskie, ale również mają być one obecne w pocie i w oddechu mężczyzn. 

Szczególnym przedmiotem badań jest androstadienon, który uznawany jest za ludzki feromon. Jest on produkowany przez mężczyzn i ma on powodować u kobiet lepsze samopoczucie, pobudzenie i ma zwiększać u nich motywację seksualną.

Badania wskazują również na duże znaczenie hormonu androstenolu, który wytwarzany jest u człowieka w okresie dojrzewania i stwierdzono jego obecność w ludzkim pocie oraz moczu. Chociaż jest on uznawany za męski, to jednak może być on używany także przez kobiety. Ma przyjemny zapach piżma lub drzewa sandałowego.

Perfumy z feromonami – czy to naprawdę działa?

W sprzedaży można znaleźć różne perfumy z feromonami, których głównym zadaniem jest zwiększenie atrakcyjności osoby, która z nich korzysta. Czy jednak jest tak w rzeczywistości? Czy istnieją skuteczne feromony damskie i męskie?

W procesie produkcji wysokiej jakości perfum z feromonami wykorzystuje się hormony syntetyczne, w tym takie jak androstenol czy androstadienon, które przez badaczy uznawane są za skuteczne feromony ludzkie.

Wobec tego perfumy z feromonami, jak wskazują ich użytkownicy, rzeczywiście potrafią dać dużą różnicę. Dotyczy ona przede wszystkim poczucia większej atrakcyjności, pewności siebie oraz przyciągania większej liczby osób. Osoby stosujące feromony damskie czy feromony męskie mogą więc liczyć na większe powodzenie u płci przeciwnej.

W sklepach znajdziemy pełną gamę feromonów do wyboru – zarówno tych bezzapachowych, jak również dodatkowo perfumowanych.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mypleasure

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »